متلاشی شدن باندهای خفته داعش

سازمان امنیت ملی عراق از دستگیری ۱۰ نفر از عناصر هسته‌های خفته تروریستی در استان نینوی خبر داد

 به گزارش دیده بان سازمان امنیت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس اطلاعات محرمانه و پیگیری‌های میدانی، نیروهای سازمان امنیت ملی عراق در استان نینوی موفق شدند که ۱۰ نفر از عناصر هسته‌های خفته تروریستی داعش را با موافقت دستگاه قضایی دستگیر کنند.

بر اساس این بیانیه، تروریست‌های مذکور از استان‌های مختلف عراق هستند و همگی در آنچه دیوان سربازگیری داعش خوانده می‌شود، فعالیت می‌کردند و در حملات متعدد علیه نیروهای امنیتی در استان‌هایشان مشارکت داشتند.

این عناصر تروریستی به اذعان خودشان با واحدهای نظامی عراق به منظور مقابله با پیشروی آنها در جریان عملیات آزادسازی عراق از داعش مقابله می‌کردند و پس از آزادی مناطق تحت اشغال داعش، آنها دستوراتی را مبنی بر تشکیل هسته‌های خفته دریافت کردند تا برای دریافت آموزش‌های جدید آماده شوند.

سازمان امنیت ملی عراق گفت که تروریست‌های دستگیر شده تحویل طرف‌های ویژه قانونی داده شدند تا اقدامات لازم را در قبال آنها به کار گیرند.

نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق هم با صدور دو بیانیه از کشته شدن چهار تروریست در صلاح الدین و زخمی شدن یک افسر و دو نظامی عراقی در دیالی خبر داد.

بر اساس بیانیه نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق، چهار تروریست بر اثر انفجار بمب دستی در یک خودروی پیک آب حامل چند تروریست دستکم چهار تروریست کشته شدند. این اتفاق در منطقه المکطع در استان صلاح الدین روی داد.

در بیانیه دیگری هم اعلام شده است که بر اثر انفجار بمب دستی در شمال شهر المقدادیه در دیالی عراق یک افسر ارتش عراق و دو نظامی دیگر زخمی شدند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

شنبه, 03 آبان 1399 ساعت 12:00

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید