خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

لیست جدید فهرست سازمانهای تروریستی
حزب ملی مسلم لیگ پاکستان در لیست تروریستی

دولت آمریکا حزب «ملی مسلم لیگ» پاکستان را به فهرست سازمانهای تروریستی خود افزود و اعلام کرد که به زودی اشخاص و نهادهای بیشتری به این فهرست افزوده خواهند شد.

به گزارش دیده بان به نقل از روزنامه هندوستان تایمز، آمریکا حزب ملی «مسلم لیگ» پاکستان را که مورد حمایت گروه جماعت الدعوه این کشور است، به فهرست سازمانهای تروریستی خود افزود و اعلام کرد که انتظار می رود به زودی اشخاص و نهادهای بیشتری به این فهرست افزوده خواهند شد.

روزنامه «دیلی داون» چاپ پاکستان روز جمعه به نقل از یک مقام وزارت خارجه امریکا گزارش داد: «در حالی که پاکستان یک شریک مهم برای تحقق اولویتهای آمریکا در منطقه است، دولت آمریکا همچنین به صراحت از دولت پاکستان خواست تا علیه گروههای تروریستی و نظامی که در خاک این کشور دست به عملیات می زنند، تدابیری قاطعانه اتخاذ نماید».

شایان ذکر است که این مقام آمریکایی از ذکر نام گروههایی که واشنگتن خواستار تعقیب آنان از سوی دولت پاکستان شده بود، خودداری کرد.

افزون بر این، رسانه های محلی به نقل از ناظران امور دیپلماتیک در واشنگتن گزارش دادند که دولت ترامپ به تازگی در یک بیانیه از مقامات اسلام آباد به دلیل آنکه به «حافظ سعید» رهبر «جماعت الدعوه» اجازه دادند تا بدون هرگونه کنترل و نظارتی به فعالیتهای سیاسی خود ادامه دهد، انتقاد کرده است.

پیش از این نیز مقامات واشنگتن متعاقب برگزاری انتخابات فرعی در لاهور که طی آن، گروه حافظ سعید از حزب ملی مسلم لیگ حمایت کرده بود، ابراز نگرانی کرده بودند.

گزارش برخی رسانه ها حاکی از آن است که حافظ سعید ممکن است در انتخابات سراسری در سال ۲۰۱۸ رقابت نماید./مهر
انتهای متن/

شنبه, 02 دی 1396 ساعت 11:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید