قلع و قمع بقایای داعش در سامرا

عملیات 'درع العسکریین' الحشد الشعبی در سامرا با موفقیت انجام شد

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرماندهی الحشد الشعبی در سامراء اعلام کرد که عملیات «درع العسکریین» در شمال شرق این شهر با موفقیت انجام شد و یک باند تروریستی مسئول ترور سرتیپ «علی اللامی» فرمانده لشکر چهارم در پلیس فدرال عراق ، منهدم شد.

سرتیپ علی اللامی فرمانده لشکر چهارم پلیس عراق سال گذشته (۲۰۱۹.۱۰.۲۲) در هنگام دفع یورش داعش به استان صلاح الدین در منطقه مطیبیجه این استان ترور شده بود. مرکز اطلاع‌رسانی الحشد الشعبی، با انتشار این خبر نوشت: «صفاء التمیمی» سخنگوی فرماندهی عملیات الحشد الشعبی در سامراء طی یک کنفرانس خبری گفت که این عملیات با موفقیت انجام شد و به اهداف خود مبنی بر دورکردن خطر از اطراف سامراء و مرقد امامین عسکریین (علیهما السلام) دست یافت. عناصر داعش هر از گاهی از شرایط طبیعی و جغرافیایی مناطق شمال شرق سامراء برای انجام حملات خود استفاده می‌کردند.

وی افزود: تیپ ۳۱۳ الحشد الشعبی پس از دریافت اطلاعاتی از باند تروریستی مسئول ترور فرمانده لشکر چهارم پلیس فدرال، به آن حمله کرد و کلیه اعضای این گروه تروریستی طی این عملیات کشته شدند و جنازه‌های آنها به پزشکی قانونی انتقال یافت تا هویت آنها دقیق بررسی شود. فرماندهی الحشد الشعبی عملیات سامراء از سوم ماه می گذشته، درباره تلاش‌های گاه و بی‌گاه داعش برای رسیدن به اماکن مقدس در این شهر واقع در استان صلاح‌الدین هشدار داده بود و از نیروهای تحت فرمان خود خواسته بود تا برای دفاع از حرم «امامین عسکریین (علیهما السلام)»، در آماده باش کامل به سر برند. «ابوحسن الحلفی» فرماندهی عملیات محور سامراء نیز طی دو نشست جداگانه با فرماندهان تیپ‌های ۳۱۳ و ۳۱۴ و مقامات مسئول به بررسی کلیات طرح‌های نظامی، روند تحولات اخیر، پیشنهاداتی در خصوص حمله اخیر داعش و آمادگی به نحو احسن در قبال هرگونه وضعیت فوق‌العاده‌ای پرداخت.

سوم بهمن‌ماه سال ۱۳۸۴ تکفیری‌ها با ۲۰۰ کیلو تی ان تی به حرم امامین عسکریین(ع) وارد ‌شدند و گنبد این حرم مطهر را تخریب کردند اما اکنون بزرگترین گنبد اعتاب مقدسه عراق، در این حرم مطهر ساخته و‌ نصب شده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 01 مرداد 1399 ساعت 10:29

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید