قطعنامه ۵۹۸ در اوج قدرت ایران صادر شد
جریان دهه ۶۰ از داعش بسیار وحشی‌تر بودند

ستاد دانشگاه امام حسین در نشست رونمایی از کتاب «بن بست در استراتژی، شکست در تاکتیک» که در خبرگزاری تسینم برگزار شد گفت قطعنامه ۵۹۸ زمانی صادر شد که ایران در اوج قدرت بود.

 به گزارش دیده بان، سردار محمد شعبانی استاد دانشگاه امام حسین در نشست رونمایی از کتاب «بن بست در استراتژی، شکست در تاکتیک» که امروز چهارشنبه در خبرگزاری تسنیم برگزار شد با اشاره به سالروز پایان جنگ تحمیلی و پذیرش قطعنامه 598 گفت: قطعنامه 598 شرایطی بود که دنیا پذیرفت. بعد از عملیات والفجر 10 و آزادسازی حلبچه صدام دچار استیصال شده بود و بر همین مبنا حملات شیمیایی خود را افزایش داد.

وی افزود: صدام یکماه پس از آغاز جنگ دنبال آتش بس بود و قطعنامه 598 زمانی صادر شد که ایران در اوج قدرت بود.

استاد دانشگاه امام حسین با بیان اینکه از روز سوم آتش بس منافقین وارد کشور شدند، اظهار داشت: امکاناتی که آنها داشتند را ما که دولت بودیم هم نداشتیم.

شعبانی با اشاره به اقدامات سربازان بدون یونیفرم صدام گفت: خانه مسعود و مریم رجوی دو خیابان پایین‌تر از کاخ سفید است. داعش آینده ما منافقین خلق هستند و استکبار در این جنگ نیابتی از توانمندی این فرقه ضاله استفاده خوهد کرد اگرچه حوادث کنونی سوریه و عراق را ما در اوایل انقلاب داشتیم و دیده ایم.

وی ادامه داد: تصور ما این است که حتما منافقین یکی از بازیگران سناریوی آمریکا و عربستان برای کشاندن جنگ به ایران هستند. اگرچه ما برای این مرحله آمادگی کاملی داریم.

استاد دانشگاه امام حسین با اشاره به کشته شدن بی از 1800 نفر از منافقین در عملیات مرصاد اظهارداشت: عملیات فروغ جاویدان انها تبدیل به غروب جاویدان شد.

شعبانی با اشاره دست نوشته ها و اسناد زیادی که در عملیات مرصاد به دست نیروهای انقلاب افتاد گفت: اسناد دست اول زیادی به دستمان رسید زیرا آنها تصور میکردند که آمده اند که بمانند و همه مدارک خود را با خود آورده بودند.

قاسمیان در ادامه به برخی جنایات منافقین اظهار داشت: بسیاری از ترورهای منافقین اشتباهی انجام می‌گرفت و کشتن افراد عادی برای آنها هیچ مسئله ای نداشت زیرا بدنبال هراس افکنی در جامعه بودند. ما در دهه 60 با جریانی روبرو بودیم که بسیار وحشیتر از داعش بوده اند.

نویسنده کتاب با بیان اینکه از 52 نفر عضو شورای فرماندهی تنها 32 نفر آمدند، گفت: یک تفکر این است که رجوی این افراد را به داخل فرستاد تا کشته شوند و از دستشان خلاص شود.

شعبانی با اشاره به وضعیت منافقین در آلبانی اظهارداشت: امروز این گروهک تروریستی در یک هتل در آلبانی به سر می‌برد. وی به ضمیمه شدن اسناد درجه اول این گروهک در این کتاب گفت: 1100 نفر از منافقین پناهنده و تسلیم شده اند که در این کتاب از اسناد و اعترافات آنها نیز استفاده کرده ایم.

استاد دانشگاه امام حسین با ذکر این نکته که بسیاری از اعضای فرقه منافقین به فساد این فرقه پی برده اند، گفت: از اعترافات و همکاری های اعضای جدا شده اطلاعات زیادی در کتاب ذکر شده است.

شعبانی پرداختن به زندگی در کمپ اشرف و فرار به لیبرتی و اخراج از عراق و مقدمه سرلشکر باقری را از ویژگی های کتاب خواند. وی افزود: منافقین امروز در کمپ تیرانای آلبانی هستند.

استاد دانشگاه امام حسین با اشاره به دستگیری اعضای داعش و النصره گفت: آنها اعتراف کرده اند که منافقین با آنها همکاری کرده اند و حتی 23 نفر از منافقین تا آذرماه سال گذشته کشته شده اند. منافقین به داعش و النصره کمک اطلاعاتی زیادی کرده است.

وی ادامه داد: در کنار داعش رد منافقین وجود دارد و عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی نقش نزدیک کردن منافقین و گروه‌های تکفیری را با استفاده از سرویس اطلاعاتی عربستان دارد.

کتاب بن بست در استراتژی به عنوان کتاب سال و کتاب فصل در وزارت ارشاد شناخته شده و کتاب مرجع برای تحقیق در حوزه جنگ است.

در ادامه این مراسم علی قاسمیان از مدیران موسسه راهبردی دیده بان درباره کتاب جلاد دهه 60 گفت: بعد از هشدار مقام معظم رهبری درباره مراقبت نسبت به جابجا نشدن جای شهید و جلاد، وقایع دهه 60 از سوی این موسسه تدوین شد.

وی با اشاره به فراموشی وقایع دهه 60 گفت: 12 هزار شهید ترور از سوی منافقین را داریم که امروز آنها مدعی وقایع دهه 60 شده و جمهور اسلامی را متهم می‌کنند.

قاسمیان با اشاره به اقدامات ترویستها در این دهه که در کتاب ذکر شده، گفت: بخش دوم این کتاب به اسناد بدست آمده از منافقین در عملیاتهایشان پرداخته است.

وی اهداف این سازمان برای آموزش نیروهایش را کشتار مردم عادی دانسته و اظهار داشت: آنها برای تامین تجهیزاتشان از مردم عادی اقدام به زورگیری می‌کردند./تسنیم
انتهای متن/

چهارشنبه, 28 تیر 1396 ساعت 16:34

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید