خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

فضاسازی رسانه ای علیه ایران و ترکیه
تروریست‌های پ.ک.ک و پژاک در پناه رسانه های غربی

پس از اخباری مبنی بر اینکه رئیس جمهوری ترکیه از آغاز عملیاتی مشترک با ایران علیه گروه‌های تروریستی پ.‌ک.ک و پژاک خبر داده است، حمایت رسانه های غربی از تروریست ها در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش دیده بان، در پی سفر اخیر سرلشکر محمدحسین باقری، رئیس‌کل ستاد نیروهای مسلح ایران به ترکیه، خبرگزاری فرانسه و تعدادی دیگر از خبرگزاری‌های خارجی با جبهه گیری خاصی به بازتاب خبری مبنی بر عملیات مشترک علیه تروریست‌های پ.ک.ک و پژاک پرداخته اند.

در همین راستا خبرگزاری فرانسه نوشت؛ آقای اردوغان روز دوشنبه و پیش از سفر به اردن در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره صحت این خبر، محتوای آن را تأیید کرد و گفت: «فکر می‌کنیم اگر ما دو کشور همکاری کنیم، خیلی سریع‌تر نتیجه خواهیم گرفت.»

این موضوع و همکاری دو کشور در نابودی تروریست‌ها و ایجاد ثبات در منطقه، آن‌چنان اهمیتی دارد که رسانه‌های خبری و حامی تروریست‌ها در پی این خبر و احتمال اجرای زودهنگام آن، نگران شده اند و سعی در فرافکنی موضوع اصلی و سوق دادن آن به سوی جریان استقلال اقلیم کردستان را دارند. این در حالی است که این رسانه‌ها هیچ اشاره‌ای به جنایات وحشیانه و ترورهای کور گروه‌های تروریستی پ.ک.ک و پژاک در ایران و ترکیه نداشته‌اند و به‌نوعی غیرمستقیم تنها هدفشان حفظ این عناصر جهت بهره برداری های کشورهای متبوعشان است.

مهم‌تر اینکه رسانه‌هایی چون رادیو فرانسه و یا یورونیوز سعی دارند علاوه بر موضوعی که اشاره شد اقدامات تروریستی این گروه‌ها را مشی مسلحانه برعلیه دولت‌های ایران و ترکیه قلمداد نمایند و به‌نوعی جنایات آن‌ها را با سبک و سیاق مبارزه و آزادی‌خواهی در قالب گروه مخالف نمایش دهند. فارغ از اینکه اولین قربانیان این گروه های تروریستی کردهای غیوری هستند که حاضر به همراهی با این تروریستها نشده اند و در نهایت به دست آنها کشته شده اند و همچنین دختران و پسران آنها ربوده شده اند و به اجبار به عضویت این گروهک ها درآمده اند. در ضمن باج خواهی از کردهای منطقه از ابتدایی ترین اعمال ضدکردی این تروریست ها است. 

آنچه مسلم است اینکه درگیری میان نیروهای نظامی و امنیتی در ایران و ترکیه با تروریست ها جهت حفاظت از مردم کردنشین منطقه در سال‌های گذشته ده‌ها قربانی و شهید برجای گذاشته است؛ اگر چه در دوره‌های مختلف نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران پاسخ‌های کوبنده‌ای به این گروه‌های تروریستی داده‌اند.

نکته قابل‌توجه عملیات روانی رسانه‌های بیگانه پیرامون این موضوع این است که در میان اخبار خود علی رغم آنچه در بالا آوردیم، چنین ابراز می کنند که ایران و ترکیه، مخالفان کرد مسلح در مناطق مرزی خود را که با دولت مرکزی می‌جنگند را تروریست می‌دانند! و با این دروغ بزرگ و جانبدارانه نه‌تنها حمایت خود را از تروریست‌ها ثابت می کنند بلکه قصد دارند از آن‌ها قهرمان سازی رسانه‌ای کنند.
انتهای متن/

سه شنبه, 31 مرداد 1396 ساعت 10:23

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید