خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

فروپاشی درونی تروریست‌ها
بنیان گذاران تروریست ها آسیب اصلی را خواهند دید

مهم‌ترین عامل شکست‌های پی‌درپی تروریست‌ها، فروپاشی درونی این پروژه است.

دکتر جابری انصاری معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران در خصوص علل شکست‌های متوالی تروریست‌ها در مصاحبه‌ای با دیده بان مطرح کرد:

شاید می‌توان گفت مهم‌ترین عامل شکست‌های پی‌درپی تروریست‌ها، فروپاشی درونی این پروژه است. زیرا پروژه تروریسم برای تحقق اهداف سیاسی پاسخگو نیست و پر از تناقضات مختلف است، خود عاملین تروریست اولین کسانی هستند که صدمات زیادی را می‌بینند و  در واقع قبل از اینکه به آن‌ها صدمه بزنند در ابتدا به خودشان صدمه اصلی را وارد می‌کنند.

بنابراین به یک معنا می‌توان گفت مهم‌ترین عامل فروپاشی این پروژه این است که از بنیادهای لازم برای استمرار و تأثیر گزاری برخوردار نبوده است و از درون خودش با فروپاشی مواجه است. در بیرون هم ایستادگی متحدان جمهوری اسلامی و ایران در برابر امواج تروریست و افراط‌گرایی‌ها عامل اصلی در توقف این امواج رو به پیشروی و همچنین تحمیل آن عقب‌گرد به موفقیت‌هایی که در سال‌های اخیر و ماه‌های اخیر در سوریه، عراق و در نقاط دیگر شاهد آن بوده‌ایم شده است و موج تروریسم و افراط‌گرایی مواجه شده با مشکلات و  شکست هایی که داشته است.

در کلیت موضوع باید به این توجه داشته باشیم که تروریسم نیازمند رویارویی و فهم همه‌جانبه‌ای از موضوع در ابعاد فکری، فرهنگی، اندیشه‌ای و در ابعاد اجتماعی اقتصادی و همچنین امنیتی- اطلاعاتی،  نظامی و میدانی است؛ یعنی اینکه ما حداقل در چهار سطح برای یک رویارویی همه‌جانبه با تروریسم که منتج به نتیجه و دارای دوام باشد را باید در نظر داشته باشیم و در این چهار سطح هم قطعا باید توجه، برنامه‌ریزی و اقدام داشته باشیم تا بتوانیم این رویارویی همه‌جانبه را به ثمر برسانیم و موفقیت‌های نظامی و میدانی و موفقیت‌های اطلاعاتی و امنیتی نباید ما را از ضرورت توجه به ابعاد فکری، فرهنگی، اندیشه‌ای، اقتصادی تروریسم و سیاسی آن غافل کند و این مهم  یک‌راه حل سیاسی همه‌جانبه است.

امیدواریم این موارد بیش از پیش در دستور کار ما به‌عنوان نیروی پیش‌رونده در برابر تروریسم و افراط‌گرایی قرار بگیرد و موفقیت‌های بیشتری را در آینده شاهد آن باشیم و به آن برسیم.
انتهای متن/

یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 11:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید