علی رغم کارشکنی های آمریکایی ها
حشدالشعبی عراق کاملا در مرز سوریه مستقر شدند

علی رغم کارشکنی های آمریکایی ها و متحدانشان نیروهای مردمی  حشدالشعبی عراق به تقویت مواضع خود در مرزهای عراق و سوریه دست یافتند.

 به گزارش دیده بان، «قاسم مصلح» فرمانده عملیات الحشد الشعبی در محور غرب استان الانبار (غرب عراق) اعلام کرد که تجهیزات نظامی جدیدی برای این گروه به مرز با سوریه اعزام شده است.

گفته شده این تجهیزات بعد از آن ارسال شده است که نیروهای گارد مرز عراق از داخل خاک سوریه هدف حملات (عناصر تروریستی داعش) قرار گرفته‌اند.

این فرمانده حشدالشعبی گفته است که بعد از آنکه گارد مرزی عراق هدف اصابت چند موشک هدایت‌شونده قرار گرفت و نیروهای امنیتی نیز در کمک به ما تأخیر کردند، تیپ 13 الحشد العشبی به منطقه اعزام شد و محلی که از آن موشک شلیک شده بود، به دقت هدف قرار داد که به انهدام مواضع دشمن منجر شد...».

خبرگزاری رویترز نیز این خبر را با تیتر «الحشد الشعبی در مرز عراق و سوریه مستقر شد» پوشش داده و مدعی شده که در چند روز اخیر گزارشی درباره حمله به نیروهای مرزی عراق منتشر شده است اما به گفته این فرمانده عراقی، منطقه مرزی در سه روز گذشته هدف حملات مکرر [داعش] قرار گرفته و آنها خواستار کمک نیروهای امنیتی عراق شده‌اند اما این درخواست بی‌نتیجه مانده و بعد از آن فرماندهان الحشد العشبی دستور اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر به منطقه مرزی را صادر کرده‌اند.

این فرمانده عراقی همچنین اعلام کرد که «فرماندهی عملیات و تیپ الطفوف اکنون در مرز عراق و سوریه و در نقاط ایست مرزی برای مقابله با هر گونه تحرک [خصمانه] و حمله دشمن مستقر هستند هر چند که این منطقه جزء مسئولیت الحشد نیست اما وظیفه ماست که از همه نیروهای امنیتی پشتیبانی کنیم».

در حال حاضر نیروهای حشدشعبی عراق موفق به استقرار در بیشتر مناطق مرزی عراق و سوریه شده‌اند، هرچند گاه حملاتی راکتی و پراکنده از سوی هسته‌ای کوچک و بیابانی داعش به سمت مرزهای عراق انجام می‌شود.
انتهای متن/

یکشنبه, 03 دی 1396 ساعت 14:38

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید