خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

علل ناکامی اعمال تروریستی در ایران
شکست جریان‌های تروریستی در سطح دنیا

از منظر آحاد مردم اجماع ملی و نفی تروریسم، بزرگ‌ترین مؤلفه‌ای بود که تروریست‌ها را ناکام گذاشت.

محمدرضا تابش نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیده بان اظهار داشت:

شکست جریان‌های تروریستی تکفیری را باید از ابعاد مختلفی موردبررسی قرارداد، در عرصه جهانی قطعاً جدی گرفتن مقوله تروریست توسط همه کشورها و ازجمله حتی قدرت‌های استکباری که بسیاری از گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا دست‌پرورده‌ی همین کشورها بوده‌اند، ولی در عمل دیدند که مقاصد، منافع، اهداف خودشان در درازمدت مورد هجمه و تهدیدهای مختلف قرار گرفت. اجماع جهانی بر روی این موضوع و جدی گرفتن مقوله تروریست بسیار مهم بود و این می‌تواند برای جریان‌های تروریستی در سطح جهانی شکستی باشد.

کشور ما نیز دچار آسیب‌های فراوانی بوده مخصوصاً از ابتدای انقلاب اسلامی شامل گروه‌های مختلف تروریستی، ازجمله جنایات منافقین بوده و حاصل آن شهدای زیادی است که در این عرصه تقدیم کردیم و برخی از مهم‌ترین آن‌ها شامل رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، مسئولین قضایی، نمایندگان مجلس و در حالت کلی‌تر مردم به‌صورت عام بوده است که در مقاطعی هدف موج ترورهای کور تروریست‌های وابسته به دشمنان انقلاب بوده‌اند و  آن‌ها را به شهادت رسانده‌اند.

همچنین گروه‌های ضدانقلابی که در نواحی مرزی فعالیت‌هایی را داشته‌اند و در اینجا لازم می‌دانم اشاره‌کنم به اجماع ملی و نفی تروریسم از منظر آحاد مردم. این بزرگ‌ترین مؤلفه‌ای بود که تروریست‌ها را ناکام گذاشت. خیلی از مواقع این علاقه مردم نسبت به‌نظام و انقلاب اسلامی سبب شده است که در برابر این تهدیدها بااطلاع رسانی به‌موقع مردم، ایستادگی کنند و این عملیات را ناکام گذاشته و از انجام آن جلوگیری به عمل آورند. این در حالی است که در مقوله مقابله با تروریست‌ها دستگاه‌های امنیتی بسیار خوب عمل کرده اند و در این راه طی گذشت زمان و کسب تجربیات گوناگون این ورزیدگی بیشتر از پیش شده است. امروزه به جرئت می‌توان گفت دستگاه امنیتی ایران در مقابله با تروریست‌ها در کنار قوی‌ترین سرویس‌های امنیتی دنیا قرار دارد.

از سوی دیگر تعاملات امنیتی خوب ما با کشورهای همسایه و دیگر کشورها ثمرات خوبی دارد، اینکه تروریستی مثل عبدالمالک ریگی را از روی آسمان ایران و در حال خروج از کشور به داخل ایران می آوریم این نشان از ورزیدگی و تعاملات مثبت امنیتی با کشورهای دیگر است.
انتهای متن/

سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 11:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید