عجز و التماس به اربابان غربی

مفتی اعظم گروهک تروریستی تحریر الشام خواستار حمایت های بین المللی از این گروه شد

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان «عبدالرحیم عطون» ، ژنرال، مفتی اعظم هیئت تحریر الشام تأکید کرد که این گروه "تهدیدی برای غرب نیست" و مناطق تحت تصرف تحریر الشام نیاز به کمک های بین المللی دارد.

او در مصاحبه خود با روزنامه سوئیسی "لو تیمبس" بر لزوم حمایت بیشتر از مردم تأکید کرد.

عطون افزود: من قصد ندارم تصویری زیبا و تاریک از خود ارائه دهم. ما فقط واقعیت را نشان می دهیم. مردم اینجا با مردم رقه در دوره خلافت داعش، یکسان نیستند."

عطون اظهار داشت که هیئت تحریر الشام تهدیدی برای غرب ایجاد نمی کند. او مدعی شد ما آخرین نفری هستیم که با بشار اسد و متحدانش می جنگیم ، اما بدون کمک نمی توانیم آنها را از بین ببریم.

عطون دومین نفر از تحریر الشام است که با رسانه های غربی مصاحبه داشته است.

پیش از آن جلسه ای در فوریه گذشته توسط ابومحمد الجولانی ، رهبر هیئت تحریر الشام با گروه بحران و مرکز گفتگوی بشردوستانه در ژنو برگزار شد ، وی در مورد تفکر و توسعه این گروه تروریستی ، روابط آن با سایر گروه های تروریستی و اهداف آن بحث کرد.

الجولانی در جریان مصاحبه خود به احتمال تغییر در "تحریر الشام " و تلاش برای اداره منطقه "از طریق ائتلاف با نیروهای انقلابی محلی سوریه که متعهد به محافظت از ادلب هستند" اشاره کرد.

وی افزود هیئت تحریر الشام امروز خود را به عنوان یك گروه محلی مستقل از سلسله مراتب القاعده و متعهد به حمایت از نظامیان سوریه است. الجولانی در مصاحبه خود گفت: "من تحت تأثیر یک محیط سلفی-جهادی ناشی از تمایل به مقاومت در برابر اشغال عراق توسط آمریکایی ها قرار گرفتم ، اما امروز واقعیت های موجود مرجع تصمیم گیری ما شده است."

عطون نیز که به افراط گرایی مشهور است ، دست راست الجولانی و مسئول صدور فتوا هیئت تحریر الشام است که معتقد است این گروه باید با گروه های ارتش آزاد به اتهام "ارتداد" بجنگند.

 

 

منبع:خبرگزاری سپاه پاسداران
انتهای متن/

سه شنبه, 18 شهریور 1399 ساعت 10:45

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید