عاقبت حمایت از تروریست ها

رهبر معظم انقلاب اسلامی: خطر تکفیری ها گریبان خود آمریکایی ها و اروپایی ها را خواهد گرفت

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان از زمانی که گوش جهانیان با واژه ای به نام دولت اسلامی عراق و شام (گروهک تروریستی داعش) آشنا شد تا به امروز هزاران خبر و رویداد حول محور این گروه تروریستی در دنیا مخابره شده است. که باعث شده است سئوالات و ابهامات زیادی پیرامون شکل گیری، رشد و پایان کار این گروهک تروریستی مطرح شود.

یکی از مهم ترین پرسش هایی که از بدو فعالیت های جنایتکارانه این گروهک ذهن ها را به خود مشغول داشته است و تاکنون نیز به عنوان یک نکته مبهم باقی مانده است این بوده که حامیان و پشتیبانان این سازمان تروریستی چه دولت ها و اشخاصی بوده اند!؟

با نگاهی به تاریخ فعالیت گروهک ها و سازمان های تروریستی که اکثریت قریب به اتفاقشان در منطقه پر التهاب خاورمیانه و شمال آفریقا فعال بوده و هستند در می یابیم که هیچ کشوری تا قبل از این به حمایت علنی و صریح از گروهک های تروریستی اعتراف و اذعان نکرده برای مثال پس از ظهور گروهک تندرو و تروریستی طالبان در افغانستان و ساقط کردن دولت قانونی این کشور هیچ دولتی در منطقه خاورمیانه و در سایر نقاط دنیا حاضر به رسمیت شناختن آنها نشد و در عمل از آنها حمایتی نکردند تا اینکه پس از اشغال افغانستان در سال2001 توسط نیروهای آمریکایی دولت آنها سقوط کرد و در قاموس یک گروهک تروریستی تا به امروز به شرارت و جنایت در افغانستان و منطقه می پردازند .

پرسشی که در اینجا به ذهن متبادر می شود این است که چگونه گروهکی به نام داعش به روایت اسناد و روایات متقن از ابتدای پیدایش تا به الان از حمایت کامل دولت های مختلف برخوردار بوده است؟

با جستجو و بررسی در اسناد و مدارک موجود و همچنین اعترافات ناخواسته مقامات رسمی کشورهای مختلف می توان کاملا به این نتیجه رسید که در پس پرده پیدایش و رشد گروهک تروریستی داعش چه کسانی قرار داشته اند.

اگر بخواهیم ابتدا به ساکن به آغاز حیات و اعلام موجودیت داعش نگاهی بی اندازیم قبل از همه چیز رد پای دولت کثیف ،جنایتکار و تروریست پرور آمریکا را مشاهده می کنیم که از همان ابتدا با حمایت های سیاسی و اطلاعاتی راه ظهور داعش را فراهم کرد .

پس از اشغال عراق در سال 2003 آمریکایی ها ابوبکر البغدادی سرکرده پیشین داعش را دستگیر کردند و به زندان بوکا واقع در بصره بردند این اتفاق خود نقطه عطفی در پیدایش داعش بود چرا که در همین زندان ابوبکر بغدادی با معروف ترین و خطرناک‌ترین تروریست های القاعده همچون «ابومسلم ترکمانی» «حجی بکر» و «ابوقاسم» آشنا شد که بعدها این سه تروریست معاون ابوبکر البغدادی در داعش شدند. به اعتقاد کارشناسان در واقع ابوبکر البغدادی در زندان تحت تربیت و آموزش آمریکایی ها بود تا پس از آن به عنوان ابزاری موثر برای تحقق سیاست های آمریکا در منطقه باشد. او در سال 2009 از زندان آزاد شد و به ریاست گروهک القاعده در عراق که بعدها داعش را تشکیل داد رسید ،هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق آمریکا نیز در کتاب خاطرات خود به صراحت اعلام می کند که ما خودمان داعش را ساختیم و از نقش پررنگ آمریکا در ظهور داعش پرده بر می دارد.

از سوی دیگر ادوارد اسنودن افسر سابق اطلاعاتی آمریکا در سایت ویکی لیکس با انتشار اسناد محرمانه سازمان سیا نقش آمریکا در تاسیس داعش را بر ملا می سازد. و در اوج این اعترافات می توان اعلام رسمی باراک اوباما رئیس جمهور پیشین به آموزش عناصر داعش و اعتراف جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا به مسلح کردن داعش توسط آمریکا اشاره کرد.

کشور دیگری که همزمان با دولت آمریکا به پرورش داعش کمک کرد، دولت عربستان سعودی بود که با تزریق دلارهای نفتی و حمایت های سنگین مالی باعث پاگرفتن داعش تروریست شد که بنابر اسناد منتشر شده، سایت ویکی لیکس عربستان سعودی در سال 2006 میلادی برای جلوگیری از هرگونه نزدیكی میان عراق و ایران، داعش را تاسیس كرد.

عربستان همچنین از همه گروه های مسلح تندرو در سوریه از جمله تروریست های شهر درعا، حمایت های مالی و تسلیحاتی كرده است. تامین مالی تروریسم از سوی عربستان سعودی امری مستند است و تلكس های وزارت خارجه عربستان این امر را تایید می كند.

در کنار این دو حامی بزرگ می توان کشورهای دیگری از جمله قطر ، ترکیه، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی را نیز نام برد هر کدام به نوبه خود با حمایت های مالی ، تسلیحاتی، اطلاعاتی، لجستیکی ، رسانه ای، سیاسی و پزشکی نقش بزرگی در رشد و توسعه گروهک تروریستی داعش داشته اند.

از درمان تروریست های خونخوار داعش در مجهز ترین بیمارستان های اروپایی و رژیم صهیونیستی ، پوشش رسانه ای کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر در جهت سانسور جنایت های ضد انسانی داعش ، ارسال بسته های غذایی و دارویی بوسیله هواپیمای باری در قلمرو تروریست های داعش، انتقال تسلیحات مجهز و پیشرفته به آن ها، تا خرید نفت سرقتی کشورهای عراق و سوریه از تروریست های داعش تنها گوشه کوچکی از حمایت های دولت های منطقه ای و جهانی از تروریست های داعشی بوده است.

با تمام این حمایت ها و کمک های مختلف با رشادت ها و جانفشانی های محور مقاومت به فرماندهی سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس هسته اصلی گروهک داعش در سال 2017 فرو پاشید و همه کارشناسان و مردم در بهت فرو رفتند و به این فکر افتادند اکنون که گروهک داعش سقوط کرده است سرانجام ده ها هزار تروریست داعشی که از کشورهای مختلف دنیا گرد هم جمع آمده بودند چه خواهد شد!؟

پاسخ این پرسش را می توان در فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مشاهده کرد؛ هنگامی که ایشان در ابتدای خلافت خودخوانده داعش در بیانات ارزنده ای وضعیت امروز را پیش بینی کردند و دو تحلیل فرمودند: «یکی این که خطر تکفیری‌ها گریبان خود آمریکایی‌ها را خواهد گرفت و دیگر این که کلک داعشی‌ها به زودی کنده خواهد شد. اروپا امروز به خاطر غلطی که در تقویت تکفیری‌ها انجام داد، گرفتار است و مردم در خانه و خیابان امنیت ندارند و آمریکا نیز در حال تکرار همان غلط است.»

که با نگاه به شرایط فعلی می‌توان دید که هر دو پیش بینی رهبر معظم انقلاب محقق شده است اول اینکه همگان به چشم خود دیدند که بساط شجره ملعونه داعش چگونه جمع شد و دیگری اینکه چگونه آتش وحشت و جنایت تروریسم داعش به کشورهای حامی خود بازگشت.

پس از فروپاشی هسته مرکزی داعش ده ها هزار نفر داعشی ناچار به سوی کشورهایشان شدند که غالبا از کشورهای عربی منطقه و کشورهای اروپایی بودند و این اتفاق سبب افزایش خطر روزافزون تروریسم در کشورهای اروپایی شد و دیدیم که چگونه پس از شکست های متعدد داعشی ها در خاورمیانه اروپا عرصه جولان تروریست های داعشی شد و با انجام عملیات های متعدد تروریستی اروپا را به میدان‌گاه وحشت تروریسم تبدیل کردند. داعشی ها در ابتدا باحمله تروریستی به پاریس در سال 2015 و سپس حمله تروریستی به فرودگاه بلژیک و تیراندازی در باشگاه شبانه‌روزی اورلاندو آمریکا در سال 2016 ، بمب گذاری منچستر آرنا انگلیس سال 2017 و موارد متعدد دیگری که در آخرین مورد آن دوشنبه شب هفته گذشته کشور اتریش شاهد آن بود یک تروریست داعشی با حمله به یک کنیسه یهودیان 4 نفر را کشت و تعداد زیادی را مجروح کرد و سایه ترس و وحشت را بر سر این کشور انداخت.

حال به وضوح می بینیم که پیش بینی دقیق رهبر معظم انقلاب کاملا محقق شده است و کشورهایی که روزگاری نه چندان دور جزو پشتیبانان و حامیان ردیف اول داعش بودند، امروز شدیدا درگیر مقابله با عناصر تروریست پرورش یافته دست خود با تحمل هزینه های جبران ناپذیر به امنیت ملی و امنیت روانی شهروندان در کشورشان هستند.
انتهای متن/

سه شنبه, 20 آبان 1399 ساعت 09:21

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید