طی توافقی دوجانبه
همکاری ارتش سوریه و نیروهای کردی در مرزهای شمالی

ارتش دولت سوریه طی توافقی دو جانبه جهت همکاری با نیروهای کردی در شمال این کشور به نتیجه رسید.

 به گزارش دیده بان، شبکه رووداو به نقل از یک فرمانده بلندپایه کرد اعلام کرد که طبق توافق با دمشق، از روز دوشنبه ارتش سوریه در منطقه عفرین مستقر خواهد شد.به نوشته پایگاه خبری شبکه رووداو، دولت سوریه و نیروهای دموکراتیک سوریه روز یکشنبه در خصوص استقرار ارتش سوریه در منطقه عفرین به توافق رسیدند.

«شیخو بلدی» از رهبران حزب «اتحاد دموکراتیک کرد» به رووداو گفته است که ارتش سوریه از روز دوشنبه وارد شهر عفرین می‌شود تا از آن دفاع کند.

پیش از این «ریزان حدو» مشاور مطبوعاتی یگان‌های مدافع خلق کرد، گفته بود که هر گزینه‌ای جز اشغالگری ترکیه را حاضریم که بپذیریم.

ارتش سوریه از ابتدای عملیات نظامی ترکیه در منطقه عفرین به شبه نظامیان کرد پیشنهاد داده بود که نیروهای سوری به منظور جلوگیری از عملیات مذکور در منطقه مستقر شوند که با مخالفت کردها مواجهه شده بود.

در اوایل بهمن‌ماه نظامیان ترکیه با دخالت نظامی در شمال سوریه عملیات زمینی علیه نیروهای کردی در منطقه عفرین سوریه آغاز کردند. ترکیه هدف خود را مقابله با گروه کردی وای.پی.جی عنوان کرده که آن را تروریستی می‌داند. با این حال علی رغم نزدیک به یک ماه از آغاز دخالت نطامی ترکیه این نیروها هنوز نتوانسته‌اند به شهر عفرین وارد شوند.
انتهای متن/

دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 10:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید