خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

صالح مسلم در جمهوری چک بازداشت شد
بازداشت سرکرده سابق گروه تروریستی پ.ک.ک (پ.ی.د)

سرکرده سابق گروه تروریستی پ.ک.ک (پ.ی.د) که در لیست قرمز و تحت تعقیب ترکیه قرار داشت، در پایتخت جمهوری چک بازداشت شد.


به گزارش دیده بان، صالح از سرکرده‌های گروه تروریستی پ.ک.ک (پ.ی.د) و رهبر مشترک سابق حزب تروریستی پ.ی.د بود و در فهرست قرمز و تحت تعقیب وزارت کشور ترکیه قرار دارد. جایزه چهار میلیون لیری برای ارائه اطلاعات درباره او تعیین‌شده است.


صالح مسلم رئیس سابق حزب تروریستی پ.ک.ک (پ.ی.د) که به‌منظور شرکت در یک کنفرانس به پراگ سفر کردە بود، بااطلاع رسانی و درخواست شعبه اینترپل پلیس ترکیه از مقامات جمهوری چک بازداشت‌شده است.


مقامات جمهوری چک اعلام کرده‌اند: دادگاه در مورد حبس مسلم تصمیم خواهد گرفت و این رأی به اطلاع مقامات ترکیه نیز خواهد رسید. وی روز 24 فوریه به خواست ترکیه و توسط پلیس اینترپل در چک بازداشت‌شده است.


مقامات امنیتی ترکیه به‌منظور آغاز اقدامات لازم برای استرداد مسلم، در حال ارتباط با وزارت دادگستری هستند. مقامات چک همچنین از ترکیه خواسته‌اند تا مدارک لازم برای استرداد مسلم را سریعاً به آنان ارسال کنند.


این در حالی است که دادگاه عالی جنایی آنکارا صالح مسلم را به اتهام "تهدید حاکمیت و یکپارچگی کشور"، "قتل عمد"، "اقدام به قتل عمد"، "تخریب اموال عمومی"و "حمل کالاهای خطرناک" مجرم شناخته و تحت پیگرد قرار داده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 09:46

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید