رخنه تروریست ها در افغانستان

700 تن از اعضای گروهک تروریستی داعش د رافغانستان دستگیر شدند

 دولت افغانستان اظهار کرد، حدود ۷۰۰ شبه‌نظامی وابسته به داعش و اعضای خانواده آن‌ها را طی شش ماه اخیر در شرق این کشور دستگیر کرده است.

 ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان که سرویس اطلاعاتی این کشور است، اظهار کرد، دست‌کم ۷۵ تن از این ۷۰۰ فرد دستگیر شده زن و ۱۵۹ تن نیز کودک هستند. همچنین بسیاری از اعضای این گروه از کشورهای خارجی آمده‌اند.

 ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان همچنین اظهار کرد، همه این شبه‌نظامیان و اعضای خانواده آن‌ها به اداره ریاست عمومی امنیت ملی در کابل منتقل شده‌اند.

نیروهای امنیتی پیشتر ده‌ها شبه‌نظامی را که در خانه‌هایشان در مناطق گوناگون افغانستان به سر می‌بردند، محاصره کرده بودند. ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان خاطرنشان کرد که این عملیات همچنان در جریان است.

به گفته یکی از مقامات ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، بیشتر اعضای دستگیر شده داعش از پاکستان، اردن و کشورهای آسیای میانه هستند.

به گفته این مقام، ۲۷۷ تن از شبه‌نظامیان دستگیر شده خارجی هستند.

زلمای خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان اوایل ماه جاری میلادی در توییتر نوشت، داعش در شرق افغانستان نه تنها به دلیل عملیات آمریکا و نیروهای افغان، بلکه به سبب عملیات طالبان نیز تضعیف شده است.
انتهای متن/

یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 15:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید