شکست داعش در نفوذ به سامراء

نیروهای حشد شعبی عراق موفق شدند حمله تروریست های داعشی را به سامرا دفع کنند

به گزارش دیده بان نیروهای مردمی عراق (حشد شعبی) موفق شدند حمله تروریست های داعشی به مناطقی از جنوب سامراء را دفع کنند.طبق اعلام رسانه های عراقی تروریست ها پس از شکست در اجرایی کردن اهداف غیرانسانی خود پا به فرار گذاشته اند.

منابع خبری از میزان خسارت های وارد شده به مناطق مسکونی درپی حمله تروریست های تکفیری داعش در سامرا اخباری منتشر نکرده اند.

از یک هفته پیش حشد شعبی عراق در همکاری با نیروهای امنیتی این کشور دایره ماموریت های مبارزه با تروریسم را افزایش داده است.

براساس گزارش منابع خبری،‌نیروهای مردمی عراق در جریان این همکاری عملیات تفتیش و بازرسی گسترده «مناطق جنوبی سامرا» را کلید زده اند.

طبق بیانیه مطبوعاتی صادر شده از سوی این سازمان مردمی، تیپ ۴۱ حشد شعبی در همکاری با نیروهای امنیتی ارتش عراق دست به پاکسازی گسترده مناطق تل البتار،السعلوه، تل الذهب،یثرب،الاحراج،المبازل و گذرگاه های آبی جنوب سامرا زده است.

تروریست های داعشی طی ماه های گذشته (بویژه هفته های اخیر) عملیات های مختلفی را به صورت پراکنده در برخی مناطق عراق انجام دادند که در بسیاری از موارد با پاسخ سریع و به موقع حشد شعبی روبه رو شده و عناصر تروریستی پا به فرار گذاشته یا به هلاکت رسیدند.

استان دیالی عراق یکی از شهرهایی است که طی هفته های اخیر تروریست ها ضربه های سخت اطلاعاتی و عملیاتی را از سوی ارتش و نیروهای مردمی عراق دریافت کرده اند.

روز جمعه نیز (۱۶ آبان) شیوخ و روسای قبایل و عشایر در استان دیالی عراق با حضور در یک گردهمایی بی سابقه بر لزوم حمایت قوی و متحدانه از حشد شعبی (نیروهای مردمی) عراق تاکید کردند.

این نشست به منظور برقراری وحدت کلام میان قبیله ها و از بین بردن هرگونه فرصت برای افراطی گری و همچنین ارتکاب جنایت های وحشیانه که در مناطقی از الخیلانیه و العباره رخ داد، برگزار شد.

«شاکر التمیمی» از شرکت کنندگان در این نشست در گفتگو با المعلومه عراق تاکید کرد که موضع حاضران در نشست قبایل دیالی در جهت حمایت از حشد شعبی اتخاذ شده است. این سازمان به رای و دستور تاریخی مراجع دینی و با هدف حمایت از کشور در مقابله با تروریست های داعشی تشکیل شده است.هرگونه اقدامی علیه حشد شعبی به مثابه اقدام علیه مردم عراق محسوب می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

دوشنبه, 19 آبان 1399 ساعت 17:23

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید