خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

شکست توطئه آمریکا و صهیونیست در سوریه

اظهارنظر کوین برت در مورد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه

تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی در آمریکا گفت : «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا ابزارهای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای راضی کردن لابی صهیونیسم به‌شمار می‌روند.

«کوین برت»، از منتقدان سرشناس سیاست‌های هیئت حاکمه آمریکا در زمینه مبارزه ادعایی با «تروریسم» گفت: «مایک پامپئو، همانند جان بولتون مهره‌ای سودمند نه‌فقط برای اسرائیل بلکه برای حزب تندروی لیکود به‌شمار می‌رود که از جنگی گسترده‌تر در خاورمیانه در راستای سیاست‌های توسعه‌طلبانه صهیونیسم حمایت می‌کنند».

وی در ادامه گفت: «دونالد ترامپ هم به‌سهم خودش فردی غیرمطلع و نامناسب برای منصبش به‌شمار می‌رود؛ اما تمایل‌های درونی او با محافظه‌کاران سنتی و گروه‌های طرفدار عدم مداخله در کشورهای دیگر است».برت درباره اینکه چرا رئیس‌جمهوری مانند ترامپ که خودش را «مخالف با مداخله‌جویی» در خاورمیانه می‌داند تصمیم به منصوب کردن بولتون و پامپئو گرفته توضیح داد. وی گفت: « نکته اول این است که ترامپ می‌داند صهیونیست‌ها روی آمریکا سلطه دارند بنابراین در تلاش است آنها را راضی نگاه دارد».

او گفت: «نکته دوم و مهم‌تر این است که او فکر می‌تواند از بولتون و پامپئو به‌عنوان یک اهرم فشار برای رسیدن به چیزی استفاده کند که از نگاه جاهلانه او "توافق بهتر" با ایرانی‌ها و فلسطینی‌ها است».برت در پاسخ به این سؤال که آیا خروج ترامپ از سوریه خبر بد برای اسرائیل و خبر خوش برای ایران محسوب می‌شود گفت: «توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه سوریه شکست‌خورده و بیانیه ترامپ دراین‌باره، آشکارترین اعتراف به این شکست است».این تحلیلگر آمریکایی اضافه کرد: «صهیونیست‌ها قادر نخواهند بود از سوریه‌ای مطیع به‌عنوان دروازه برای ورود به جنگ با ایران استفاده کنند، اما صهیونیست‌ها همیشه طرح‌های اقتضائی فراوانی دارند. هنوز برای اینکه دوران صلح را جشن بگیریم زود است».
انتهای متن/

چهارشنبه, 19 دی 1397 ساعت 10:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید