سناریوی جدید آمریکا برای برهم زدم روابط ایران با اتحادیه اروپا توسط دانمارک

رئیس پلیس دانمارک ادعا کرده فردی که در حال عکاسی از اعضای گروهک تروریستی الاحوازیه بوده را به جرم اقدام تروریستی بازداشت نموده،

چندی پیش خبر دستگیری شخصی که قصد داشت در کشور دانمارک دست به عملیات تروریستی بزند در رسانه‌های جهان مخابره شد. پلیس دانمارک اظهار کرد ،این شهروند نروژی ایرانی‌تبار که برای دستگاه‌های جاسوسی ایران کار می‌کند در بازجویی‌های خود هیچ‌یک از اتهامات را قبول نکرده.در همین راستا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اقدامی ناشیانه،دستگیری این تروریست ایرانی را به دولت دانمارک تبریک گفت.

با در نظر گرفتن ادعاهای پلیس دانمارک چند مورد مبهم باقی می‌ماند .

آیا شخص موردنظر واقعاً در حال عکاسی از اعضای گروه تروریستی الحوازیه بوده ؟

نکته اینجاست اگر واقعاً افراد گروهک تروریستی الاحوازیه در این کشور زندگی می‌کنند و پلیس دانمارک هم از محل زندگی این افراد باخبر است چرا پس از صدور حکم تحت تعقیب بودن این افراد توسط اینترپل،پلیس دانمارک این افراد را در اختیار دولت ایران قرار نداد ،بلکه آن‌ها را موردحمایت خود گرفت. این در حالی است که پس از اقدام تروریستی رژه اهواز سخنگوی این گروهک تروریستی یعنی «یعقوب حُر التستری» این اقدام تروریستی را بر عهده گرفت و اذعان کرد که، این گروهک تروریستی الاحوازیه بوده که در روز 31 شهریور دست به ترور افراد حاضر در رژه زده است .

نکته دوم این است که پلیس دانمارک شخصی را که اصلاً معلول نیست وجود خارجی دارد یا نه‌فقط به اتهام عکاسی از اعضای این گروهک تروریستی به جرم تروریست بودن دستگیر کرده و جالب است که بدون هیچ مدرکی هم آن را به جمهوری اسلامی ربط می‌دهد و از طرفی وزیر خارجه ایالات‌متحده در اولین دقایقی که این خبر منتشر می‌شود به دولت دانمارک برای دستگیری یک تروریست ایرانی تبریک می‌گوید.

نکته بعدی این است که دولت دانمارک پس از دستگیری این شخص و نسبت دادن آن به ایران ادعا می‌کند که این اقدام ایران را به اتحادیه اروپا گزارش می‌کند تا ایران را با تحریم‌های جدیدی مجازات کند، این در حالی است که طبق گفته پلیس دانمارک شخص دستگیرشده هیچ‌یک از اتهامات را نپذیرفته.

باکمی تأمل می‌توان فهمید که همه این اتفاقات، سناریوایی است تا افکار عمومی را از قتل خاشقچی توسط نیروها بن سلمان در ترکیه به این سمت یعنی اقدام به‌ظاهر تروریستی منحرف کنند و با ورود وزیر خارجه ایالات‌متحده هم‌درجه اهمیت آن را بیشتر کنند ،البته هدف اصلی از این اقدام ، بر هم زدن روابط ایران با اتحادیه اروپا است که با ورود پمپئو مشخص می‌شود که این سناریوی آمریکاست که با کمک دانمارک قصد دارد تا روابط ایران با اتحادیه اروپا را خدشه‌دار کند تا خود را از انزوا خارج کرده باشد.
انتهای متن/

شنبه, 12 آبان 1397 ساعت 14:58

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید