سناتورهاي آمريكايي مطرح كردند
تلاش براي تشكيل ارتش 100هزار نفري آمريكا در خاورميانه

جان مک‌کین و لیندسی گراهام، دو عضو جمهوریخواه مجلس سنای امریکا خواستار تشکیل ارتشی با 100 هزار نیرو از کشورهای سنی منطقه و نظامیان امریکایی برای مبارزه با داعش در سوریه شده‌اند.

به گزارش ديده بان، این دو سناتور امریکایی پیشنهاد کردند این نیروها از کشورهای سنی منطقه با همراهی نظامیان امریکایی تشکیل شوند.

این دو سناتور، به شدت از سیاست‌های امریکا در عراق و سوریه مبنی بر حمایت از نیروهای زمینی با حملات هوایی در عراق و آموزش شبه‌نظامیان در سوریه انتقاد کرده و این اقدامات را کافی ندانستند.

مک‌کین و گراهام سیاست‌های ضد تروریستی امریکا را ناکارآمد و شکست خورده خواندند.

مک‌کین روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در بغداد، پایتخت عراق گفت دست‌کم 100 هزار نیرو برای شکست داعش نیاز است.

رییس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا افزود جمع آوری و تشکیل این ارتش برای کشورهایی مانند عربستان سعودی و سایر کشورهای سنی منطقه سخت است اما این امر برای کشوری همچون مصر سخت نیست و ترکیه نیز می‌تواند در تشکیل این نیرو سهیم باشد.

گراهام نیز گفت 10 هزار نیروی امریکایی می‌توانند عضو این ارتش باشند تا کاستی های اعراب را جبران کنند.

این دو سناتور همچنین خواستار افزایش حضور نظامی امریکایی در عراق شدند.

پیشتر منابع خبری در تاریخ 4 آذر از ورود 50 نظامی امریکایی به شمال سوریه خبر دادند. این نیروها از طریق ترکیه وارد شهر کوبانی در شمال سوریه شدند.

منابع نظامی امریکا و همچنین جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید ماه گذشته اعلام کردند شماری از نیروهای ویژه امریکا در ماه نوامبر با هدف فعالیت مستشاری به شمال سوریه اعزام خواهند شد.
انتهای متن/

دوشنبه, 09 آذر 1394 ساعت 13:45

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید