خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

سلاح‌های آمریکایی در دستان پ.ک.ک
آن روی سکه مدعی مبارزه با تروریسم

تروریست‌های پ.ک.ک با در اختیار داشتن سلاح های آمریکایی علیه کشورهای منطقه هدف، ازجمله ترکیه و ایران اقدامات تروریستی انجام می‌دهند.


به گزارش دیده بان، به‌طورکلی تقویت و راه‌اندازی گروه‌های تروریستی در جهت نیل به اهداف استعماری غرب، یکی از مواردی است که جدای از حمایت‌های مالی، کمک‌های تسلیحاتی این کشورهای حامی ازجمله آمریکا را در بردارد.


آمریکا به‌عنوان مهم‌ترین این کشورها، وظیفه تأمین سلاح برای اقدامات تروریستی این گروه‌ها را بر عهده دارد. این موضوع به‌صورت مستقیم و یا به بهانه‌هایی از قبیل مبارزه با گروه تروریستی داعش در اختیار تروریست‌های پ.ی.د/ پ.ک.ک قرار گرفته است ولی در حملات تروریستی علیه ترکیه و درمواردی علیه ایران به کار می‌رود.


در همین زمینه گزارش‌ها حاکی از این است که در نخستین محموله که از پایگاه هوایی رمیلان ارسال شد، بالگردهای آمریکایی کارگوهای اقلام نظامی را برای عناصر پ.ی.د و پ.ک.ک فرود آوردند. از آن زمان تاکنون، این کمک‌ها بدون وقفه ادامه داشته و در برخی موارد نیز کامیون‌های حامل سلاح آمریکا نیز مشاهده‌شده است. کمک‌های آمریکا درمجموع برای تجهیز یک ارتش 30 الی 40 هزار نفره کفایت می‌کند.


لازم به ذکر است که طلال سیلو، سخنگوی سابق گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک در سوریه موسوم به «ن.د.س» پس از فرار از منطقه در اظهارات خود به کمک‌های تسلیحاتی آمریکا و همچنین آموزش‌های نظامی اعتراف کرد.


وزارت دفاع آمریکا نیز تأیید کرده که در ماه اکتبر 2015 به پ.ی.د حدود 50 تن مهمات ارسال‌شده است. منابع محلی سوریه نیز خبر انتقال 5 تن مهمات با یک فروند هواپیمای باربری نظامی به منطقه شیخ مقصود در بخش شمالی حلب که تحت سیطره پ.ی.د است را در تاریخ دوم دسامبر 2015 در اختیار رسانه‌ها گذاشتند.


پیش‌بینی می‌شود آمریکا در سال 2018 پنجاه هواپیمای حامل کمک نظامی برایی. پ.ک.ک بفرستد. طبق طرح بودجه وزارت دفاع آمریکا برای سال 2018، واشنگتن آماده پرداخت کمک مالی 500 میلیون دلاری به گروه «ن.د.س» که ستون فقرات آن را گروه تروریستی پ.ک.ک/ ی.پ.گ تشکیل می‌دهد، می باشد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 09:55

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید