سخنگوی وزارت خارجه عراق
مبارز با تروریست اولویت مشترک عراق و ترکیه

سخنگوی وزارت خارجه عراق از آمادگی همه جانبه این کشور برای همکاری با ترکیه در خصوص مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک خبر داد.

به گزارش دیده بان، احمد محجوب، سخنگوی وزارت خارجه عراق در گفت‌وگو با خبرنگاران داخلی و خارجی در بغداد، پایتخت این کشور اظهار داشت: آماده همکاری همه جانبه با ترکیه در موضوع مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک بوده و بر این باور هستیم که پ.ک.ک گروه تروریستی است.

 

وی در رابطه با حضور پ.ک.ک در سنجار گفت: سابقه حضور پ.ک.ک در این منطقه به اواسط دهه هشتاد میلادی می رسد، از بین بردن گروه‌های آن در مناطق کوهستانی غیر ممکن است. گروه طالبان را می توان مثال زد. گروه‌هایی که در کوهستان اقامت دارند به درگیری و مخفی شدن عادت دارند. نمی توان گفت حضور پ.ک.ک در مرز عراق و ترکیه کاملا پایان یافته است، این موضوع قطعی نبوده و غیرممکن است.

 

محجوب همچنین خاطر نشان کرد: نیروهای عراقی و ترک درهمبستگی کامل هستند، در خصوص محاصره و پایان دادن به حضور این گروه‌ها به ترکیه قول همکاری و همبستگی می دهیم.وی در پاسخ به نحوه اداره سنجار تصریح کرد: سنجار متعلق به عراق بوده و از سوی دولت اداره می شود. در این خصوص هیچ حرف دیگری در میان نیست.

 

جدای از این توافق، میان سه کشور ترکیه، عراق و ایران درخصوص مبارزه با تروریست ها به خصوص تروریست های پ.ک.ک تفاهم نامه هایی امضا شده است. این یکی از مهمترین مواردی است که همواره سه کشور مذکور بر آن اراده داشته و در سطح میدانی ضربات سنگینی را به این تروریست ها وارد نموده اند.

 

نکته دیگر در این زمینه حمایت کشورهای غربی از تروریست ها به صورت مالی و تسلیحاتی بوده که خود بهترین دلیل برای بقای این گروهک ها تاکنون بوده و از سوی دیگر تروریست ها با توجه به اهداف تعریف شده از سوی غرب اقدامات میدانی خود را اجرایی می کنند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 10:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید