سازمان ملل
القاعده و داعش همچنان روی خط تروریسم

سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرد که القاعده و داعش به رغم حملات نظامی بین المللی طی شش ماه اول سال 2017 توان خود برای انجام عملیات تروریستی را حفظ کرده‌اند

 به گزارش دیده بان، شبکه خبری اسکای نیوز عربی طی گزارشی به نقل از سازمان ملل آورده است: داعش همچنان قادر است برای حامیانش در خارج از مناطق درگیر خاورمیانه پول بفرستد هرچند که فشار نظامی زیادی بر روی این گروه در عراق و سوریه وجود دارد. بیشتر مواقع این اموال مبالغ اندکی هستند که کشف آن‌ها سخت است.

براساس این گزارش، منابع مالی داعش به صورت ریشه‌ای تغییر نکرده و همچنان بر نفت و مالیت‌های تحمیل شده بر ساکنان محلی گرفتار در چنگال تروریست ها تکیه دارد.

کارشناسان سازمان ملل در این گزارش 24 صفحه‌ای تاکید کرده‌اند که داعش همچنان قادر است حملاتی را در خارج خاورمیانه مثل اروپا که همچنان منطقه اصلی برای حملات حامیان داعش است، انجام دهد.

در این گزارش آمده است: براساس تحولات اخیر در جنوب فیلیپین به نظر می‌رسد داعش دنبال پایگاه‌های جدیدی در جنوب شرق آسیا است و تعداد افرادی که مایلند برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه بروند رو به کاهش است.

سازمان ملل همچنین تاکید کرده که القاعده نیز همچنان توانایی مدیریت و انجام حملات خونین به ویژه در افغانستان و پاکستان را دارد
انتهای متن/

شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 11:34

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید