رابطه شبکه ایران اینترنشنال با قتل خاشقچی

رابطه قتل خاشقچی با پرونده ایران اینترنشنال توسط سعودی‌ها

سعودی پس از خریدهای میلیارد دلاری تسلیحات از ایالات‌متحده قصد دارد تا با ایران از طریقه جنگ نرم وارد تقابل شود . آن‌ها برای مقابله با ایران به کمک آمریکا شبکه‌ای را در لندن تأسیس کردند تا همچون دیگر شبکه‌های معاند به افکار و اعتقادات ملت ایران حمله‌ور شوند . سعودی‌ها با کمک مجریان اخراجی دیگر شبکه‌های معاند، کانال ایران اینترنشنال را راه‌اندازی کردند تا ابزاری باشد برای جنگ نرم خود در مقابل ملت ایران .آنان با در اختیار گرفتن مجریان و دبیران سرویسی که همگی چندین فقره فساد اخلاقی و تجاوز در پرونده خوددارند و یا افرادی که هم‌جنس‌باز بودن خود را در شبکه‌های اجتماعی عیان کردند تصمیم دارند تا ابتذال را برای جامعه شیعه ایران عادی سازند و ریسمان خانواده را از هم باز کنند . سعودی برای به خدمت گرفتن این افراد دستمزدهای تقریباً دو تا سه برابر شبکه‌های دیگر به آن‌ها پرداخت می‌کند، که البته گفته می‌شود،مبلغ اضافه در حقوق این افراد برای این است که پس از تجاوز به آن‌ها صدایی از کسی درنیاید . اما بازی‌گردان این نمایش کیست ؟

سعود القحتانی یکی از مشاوران بن سلمان است که بسیاری او را پدرخوانده ایران اینترنشنال می‌دانند. القحتانی کسی بود که در روز مرگ خاشقچی در ترکیه از او بازجویی کرد ،که البته خیلی‌ها او را قاتل خاشقچی می‌دانند. حال شاید سؤالی در ذهن ترسیم شود که پدرخوانده ایران اینترنشنال چرا باید خاشقچی را به قتل برساند ؟

روزنامه گاردین چاپ لندن در روز دوم اکتبر سال جاری پرونده‌ای را منتشر می‌کند که در آن میزان بودجه‌ای‌ که شورای سلطنتی سعودی برای راه‌اندازی این شبکه هزینه کرده را آشکار می‌کند آن‌ها در این مطلب از روزنامه گاردین این بودجه را بالغ‌بر 250میلیون دلار بیان می‌کنند که با این پول قصد دارند تا ایران اینترنشنال را به یکی از محورهای تأثیرگذار بر افکار عمومی ایران تبدیل کند تا به‌وسیله آن امنیت روانی جامعه ایران را در دست داشته باشد .

اما رابطه خاشقچی با پرونده ایران اینترنشنال چه بوده که توسط پدرخوانده آن یعنی سعود القحتانی کشته می‌شود ؟

خاشقچی یکی از خبرنگارانی بود که از بسیاری از فسادهای سعودی پرده برمی‌داشت و با انتشار این مطالب در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر، سعی در برملا کردن چهره واقعی این خاندان داشت . او قبل از حضور در سفارت سعودی در ترکیه اسناد مربوط به مالکیت کانال ایران اینترنشنال را در اختیار روزنامه گاردین قرار داده بود که درست همان روزی که او وارد سفارت می‌شود یعنی دقیقاً دوم اکتبر سال جاری روزی است که این اسناد توسط روزنامه گاردین چاپ می‌گردد. البته شواهد نشان می‌دهد که خاشقچی با القحتانی برای مذاکره بر سر این اسناد قرار داشته که اسناد توسط روزنامه گاردین انتشار داده می‌شود و همین امر سبب نزاع و در آخر قتل خاشقچی می‌گردد.
انتهای متن/

دوشنبه, 14 آبان 1397 ساعت 15:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید