دستگیری عناصر داعش در کردستان عراق

فرماندهی نیروهای امنیتی سلیمانیه عراق با صدور بیانیه ای از دستگیری یک تیم تروریستی در نزدیکی مرزهای ایران خبر داد

 به گزارش دیده بان، برافرشته شدن پرچم داعش در یکی از روستاهای شهرستان «سیدصادق» استان سلیمانیه به‌نام «برده‌رش»، نیروهای امنیتی این منطقه را به تکاپو واداشت. مدتی از این حادثه نگذشته بود که پرچم دیگری از همین گروه تروریستی در حدفاصل شهرستان‌های شهرزور ـ دربندیخان خبرساز شد. پرچم سوم در نزدیکی روستای «کانی‌سپیکه پرخ» از توابع شهرستان «پینجوین» برافراشته شد و بر اثر بمب‌گذاری انجام‌شده، دو عضو نیروهای امنیتی شهر زور زخمی شدند.

تحرکات آشکار مورد اشاره در نهایت منجر به آن شد که نیروهای امنیتی سلیمانیه با همکاری نیروهای مستقر در مناطق شهر زور، سیدصادق، حلبچه و پینجوین تلاش مضاعفی را با هدف خنثی کردن دیگر اقدامات احتمالی این گروه آغاز کردند.

بر اساس اعلام فرماندهی نیروهای امنیتی سلیمانیه موسوم به آسایش، یک هسته مخفی از تروریست‌های داعش در مناطق مورد اشاره، شناسایی و دستگیر شده‌اند.

بیانیه صادره از سوی فرماندهی نیروهای امنیتی سلیمانیه تأکید کرده است که اعضای این هسته مخفی داعش دستگیر شده‌اند و جدای از افراد محلی که شماری از آنها سابقه عضویت در گروه تروریستی القاعده و شاخه کردستان عراق آن را دارند، دو عضو عرب این هسته نیز در حلبچه دستگیر شده‌اند، میان دستگیرشدگان، چند زن نیز وجود دارند.

فرماندهی نیروهای امنیتی سلیمانیه در بیانیه خود تأکید کرده است که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و در آینده اطلاعات بیشتری از این گروه، اهداف و برنامه‌های آنان منتشر می‌شود اما به ذکر این نکته بسنده کرده است که این گروه سلسله انفجارهایی را در دستور کار داشته‌اند.

 

 

1399111809464403221750810

 

 

 

 

 

 

 

 

1399111809442573722174824

 
انتهای متن/

یکشنبه, 19 بهمن 1399 ساعت 13:52

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید