دستگیری سرکردگان بلند پایه داعش

سازمان «الحشد الشعبی عراق» از دستگیری 7 تن از فرماندهان ارشد داعش خبر داد

به گزارش دیده بان، سازمان الحشد الشعبی از دستگیری 7 تن از فرماندهان بلند پایه داعش در استان های انبار و دیالی و اجرای عملیات گسترده امنیتی در استان صلاح الدین خبر داد.

در بیانیه رسمی سازمان حشد آمده است: نیروهای مشترک از یگان های گوناگون نظامی عراق با اجرای یک عملیات امنیتی در استان انبار یکی از سران داعش را که مقامی امنیتی در این گروه تروریستی داشته دستگیر کرده است.

همزمان «صادق الحسینی»، سخنگوی محور دیالی نیروهای الحشد الشعبی گفت: 6 تروریست داعشی را که در حال فرار بوده اند در بیرون این حوزه استحفاظی دستگیر کرده است.

این مقام افزود: تروریست های داعش با برگه های هویت جعلی به استان های همجوار دیالی فرار کرده اند و تلاش های نیروهای امنیتی برای شناسایی آنها ادامه خواهد داشت.

در استان صلاح الدین نیز عملیات گسترده امنیتی برای تعقیب تروریست ها در دو منطقه «العیث» و «مطیبیجه» آغاز شده است که هدف از آن پاکسازی این منطقه با هدف بازگشت آوارگان آن به سکونتگاه هایشان است.

«سرتیپ عبدالمحسن حاتم»، فرمانده عملیات صلاح الدین، تأکید کرد که این عملیات را این ستاد با همکاری ستاد عملیات سامراء و ستاد عملیات دیالی و الحشد الشعبی و نیروی هوایی ارتش عراق اجرا می کند.

او گفت که هدف از این عملیات پاکسازی مناطق مرزی استان های دیالی و صلاح الدین با هدف بازگشت امنیت به این منطقه و پایان دادن به حضور تروریست هاست و افزود که این عملیات در مراحل اولیه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:خبرگزاری سپاه پاسداران
انتهای متن/

چهارشنبه, 03 دی 1399 ساعت 09:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید