خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525

در گفتگوی ویژه خبری؛
وزیر اطلاعات: فرمانده عملیات تروریستی اخیر تهران به هلاکت رسید

وزیر اطلاعات در گفتگوی ویژه خبری گفت فرمانده عملیات تروریستی اخیر تهران، توسط سربازان گمنام امام زمان به هلاکت رسیده است.

به گزارش دیده بان، حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی وزیر اطلاعات در برنامه گفتگوی ویژه شبکه دو سیما از دستگیری تیم های تروریستی متعدد طی یک ماه گذشته خبر داد.

وی گفت: اگر در سال‌های قبل گاهی هر ماه دو تیم تروریستی و گاهی هفته‌ای یک تیم تروریستی را شناسایی می‌کردیم، کشف این تیم‌ها در اردیبهشت ماه روزانه شده بوده؛ منتها بنا نداشتیم با انعکاس مرتب خبر دستگیری‌ها آرامش روانی مردم را مخدوش کنیم.

وی افزود: اخیرا فشارها به گونه‌ای بود که ما احساس کردیم آن‌ها جنون عملیاتی پیدا کرده‌اند. ناکامی‌هایی که طی این چند سال در اقدامات ضد امنیتی و تروریستی‌شان متحمل شده بودند آن ها را به سر حد جنون رسانده بود.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد: مهماتی که از یکی از تیم‌های تروریستی که حدود ۱۰ روز پیش در یکی از مناطق کشور کشف کردیم؛ برای یک عملیات جنگی، نظامی و رزمی بود نه برای یک عملیات پارتیزانی و چریکی.

علوی ادامه داد: قدم به قدم عناصر اصلی تروریست ها با هماهنگی و همراهی سرویس های همکار در کشورهای همراه در خارج و داخل مرزها و همچنین تعداد اندکی از آن ها در عمق کشور مورد هدف قرار گرفتند که از جمله سرکرده آن ها ابوعایشه کردی بود که حدود ۲،۳ ماه پیش در مرز مورد هدف قرار گرفت، او آمده بود تا میز عملیات را در خود کشور هدایت کند که مورد هدف قرار گرفت و از بین رفت؛ همچنین سرکرده دیگری از آن ها که مسئول میز عملیات ایران در رقه بود و اخیرا در موصل مستقر شده بود با یاری پروردگار مورد هدف قرار گرفت.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بعد از عملیات روز چهارشنبه سرنخ های زیادی به دست آوردیم ، البته تیم های زیادی را تحت رصد داشتیم که بنا به ملاحظاتی قصد داشتیم به موقع نسبت به آن ها عمل کنیم گفت: بالغ بر چهل و دو، چهل و سه نفر از تروریست ها شناسایی شدند، خانه امنی که این ها در کرمانشاه داشتند شناسایی شد و زیر ضربه قرار گرفت و نفراتی از آن ها نیز دستگیر شدند.

وی افزود: همچنین به خانه امن دیگری اشراف پیدا کردیم که افرای که در آن جا بودند شناسایی و دستگیر شدند و این خانه همان خانه ای بود که پنج تروریستی که در مجلس و حرم امام دست به جنایت زدند در آن جا با هم هم پیمان شده بودند، برادر یکی از این تروریست ها که از خود او خطرناک تر بود در تور اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان قرار گرفت.

فرمانده اصلی عملیات تروریستی تهران، توسط سربازان گمنام امام زمان به هلاکت رسید

علوی در بخش دیگری از اظهاراتش از به هلاکت رسیدن فردی که فرماندهی تیم تروریستی حوادث تروریستی در مجلس و حرم مطهر امام را بر عهده داشت خبر داد و گفت: فردی که فرماندهی این تیم را در اختیار داشت در مناطق مرزی مستقر شده بود و بعد از آنکه این اقدام به طور کامل سرکوب شد و عناصر آن به هلاکت رسیدند از کشور خارج شده بود، با همکاری سرویس های دوست، امروز کیفر جنایات خود را متحمل شد و به وسیله سربازان گمنام امام زمان و دوستانمان در سرویس های همراه و همکار به درک واصل شد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: ۴۲،۴۳ نفری که بعد از عملیات تروریستی روز چهارشنبه شناسایی و دستگیر کردیم ، بخشی مرتبط با این عملیات بودند و بخشی از آن ها نیز مرتبط با این عملیات نبودند ولی برنامه اقدامات تروریستی و ضد امنیتی داشتند که ما برای اشراف اطلاعاتی بیشتر آن ها را زیر نظر داشتیم که پس از دستگیری این افراد توانستیم اعترافات زیادی از آن ها بگیریم و اعترافات و اظهارات آن ها سر نخ هایی را به ما داد که توانستیم به نفرات دیگری اشراف پیدا کنیم و آن ها را نیز دستگیر کردیم.

وی اظهار داشت: بنا به اعتراف سرویس هایی که تشکیلات اطلاعاتی ایران و وزارت اطلاعات را می شناسند، وزارت اطلاعات را یکی از حرفه ای ترین، مقتدرترین و مسلط ترین در کار خود می دانند که به لطف پروردگار در این چند سال و اندی توانسته است امنیت کشور را برقرار کند و انشاالله در آینده هم این امنیت برقرار خواهد بود.

وزیر اطلاعات گفت: با یک عملیاتی که حکم ترقه بازی داشت، امنیت بی بدیل کشور آسیب نمی بیند و بعد از سه سال و اندی این اولین بار است که آن ها توانسته اند دست به چنین اقدامی بزنند و اگر مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان و نیروهای امنیتی نبود ، به جای اینکه این حادثه اولین بار باشد که اتفاق می افتد، ممکن بود برای بار ۱۰۱ باشد.

علوی با تاکید بر اینکه امنیت برقرار است و امیدواریم مردم با آرامش به زندگی مشغول باشند تاکید کرد: نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی اجازه عرض اندام بیشتر به دشمن نخواهد داد.

وی یادآور شد: در سال گذشته در خارج از کشور در عراق و سوریه ، مدافعین حرم ضربات سنگینی به عناصر داعشی زدند که اگر این ضربه ها نبود ما الان فشار بیشتری به کشور از نظر امنیتی ملاحظه می کردیم.

گاهی پیدا کردن یک تروریست مثل پیدا کردن یک سوزن در ده انبارکاه است

وزیر اطلاعات در ادامه برنامه با اشاره به اینکه گاهی پیدا کردن یک تروریست مثل پیدا کردن یک سوزن در ده انبارکاه است ادامه داد: بیش از ۱۰۰ اقدام تروریست ها خنثی شده است، این هنر نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی است که تروریست ها را بدون علائم مشخص شناسایی کرده و به آنها ضربه می زنند.

وی تصریح کرد: باید آسیب شناسی کنیم و همکارانم در دستگاه های دیگر به دنبال آسیب شناسی و بررسی در حوزه کار، امنیت اطلاعاتی و حفاظت فیزیکی از اماکن حساس و در حوزه کار مقابله با عملیات تروریستی هستیم ، باید از همه حوزه ها کار آسیب شناسی کرد و با شناسایی نقاط آسیب آنها را ترمیم کرد.

علوی با اشاره به اینکه در دو اقدام اخیر تروریست ها به اهداف مورد نظر خود نرسیدند گفت: در حرم امام با هنروری افسر پلیس هر دو تروریست به هلاکت رسیدند ، یکی از عزیزانی که در فضای سبز بود به شهادت رسید و عملا در آنجا چیزی به دستشان نرسید و در مجلس آنها به دنبال این مسئله بودند که دستگاه قانونگذاری و مقننه کشور را از کار بیندازند اما به هیچ یک از اهدافشان نرسیدند و با حضور به موقع سپاه پاسداران در عرصه ضد گروگانگیری آنها در محاصره قرار گرفتند به طوری که یک تن به وسیله گلوله و دو تن با انفجار به هلاکت رسیدند و چیز آنچنانی نصیبشان نشد و دستاورد ملت ایران بیشتر از آنها بود.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه وقتی ملت صدای دشمنان را می شنود به سمت انسجام و وحدت ملی پیش می رود افزود: ائمه و اهل سنت کشور در خطبه های نماز جمعه این عملیات را محکوم کردند و ملت ایران بار دیگر فرهنگ شهادت را تجربه کرد و خون شهادت در جامعه به گردش افتاد.

دشمن ما داعش نیست، داعش ابزار دست دشمنان ما است

وی تصریح کرد: دشمن ما داعش نیست ، داعش ابزار دست دشمنان ما است ، دشمن نظام و انقلاب اسلامی بزرگتر از داعش است و در راس دشمنان ما ابرجنایت کاری مانند آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی است که با آنها همکاری کرده اند.

علوی همچنین گفت: دشمنان به دنبال ناامن کردن منطقه هستند و تا جایی که بتوانند این مسیر را ادامه می دهند تا امنیت اسراییل تامین شود، تحلیلگران آمریکایی و اسرائیلی می گفتند اسراییل آینده چندانی دوری را شاهد نخواهد بود، در سال ۲۰۱۳ نخست وزیر اسراییل اعلام کرد که اسراییل در این سال امن ترین سال را احساس کرد ه است ، آنها امنیت کشورهای دیگر را به چالش می کشند تا امنیت رژیم صهیونیستی تامین شود./مهر
انتهای متن/

یکشنبه, 21 خرداد 1396 ساعت 09:47

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید