خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

در مجموعه سرچشمه برگزار شد
یادواره گرامی داشت کودکان قربانی تروریسم

انجمن حمایت از قربانیان تروریسم در مراسمی، یادواره گرامی داشت کودکان قربانی تروریسم را در مجموعه فرهنگی و هنری سرچشمه اجرا نمود.

به گزارش دیده بان، این مراسم در روز پنجشنبه 2 آذرماه سال جاری با بخش‌هایی شامل سخنرانی، اجرای سرود توسط گروهی از نوجوانان، پخش فیلم‌هایی کوتاه از کودکان قربانی تروریسم و برپایی نمایشگاهی از برخی آثار کودکان در همین زمینه اجرا شد.

در این مراسم آقای محمد البازی یکی از اساتید دانشگاهی از شهر رقه سوریه بابیان سخنانی در خصوص کودکان سوری و به‌طورکلی مقوله تروریسم و آثار مخرب آن بخصوص در بحث کودکان قربانی تروریسم سخنانی را ایراد نمودند. ایشان با تبریک پیروزی نیروهای مقاومت در بیرون راندن داعش از عراق و سوریه از جنایاتی که داعش در پایتخت خود خوانده خود یعنی شهر رقه سوریه انجام داده بود سخنانی را بیان نموده و کودکان سوری و مشکلاتی را که برای آن‌ها در این خصوص پیش‌آمده بود را با جزئیات مختلف موضوع در سخنان خود عنوان کردند.

همچنین بعد از اجرای مراسم سرود و پخش فیلم‌هایی از جنایات تروریست‌ها و کودکان قربانی تروریسم، خانم اسکندری یکی از افرادی که در کودکی چنین تجربه تلخی را داشته، سخنانی را درزمینهٔ ترور و تجربه شخصی ایشان در دوران کودکی و بیان خاطره ترور مادرشان به این بحث پرداخته و جزئیاتی را از روز حادثه بیان نمودند.

در ادامه حجت‌الاسلام زائری درباره مخاطرات و آثار مدت‌دار و زیان‌بار تروریسم صحبت نموده و کودکان قربانی ترور یا کودکان بازمانده از خانواده‌های قربانی ترور را یکی از وحشتناک‌ترین آثار برجای‌مانده از تروریسم بیان نمود که متأسفانه کشور ما به دلیل درگیری با تروریسم در دهه 60 با این مسئله روبه‌رو بوده است.

در حاشیه این یادواره و گرامی داشت یاد و خاطره کودکان قربانی تروریسم نمایشگاهی از برخی آثار کودکان درزمینهٔ کودکان قربانی تروریسم برای بازدید افراد برپاشده بود.

 

 

0101

 

0202

 

0404

 

0505

 

0606

 

0303

برخی از آثار نمایشگاهی توسط کودکان

0808

 

0707

برخی از آثار کودکان در نمایشگاه
انتهای متن/

شنبه, 04 آذر 1396 ساعت 10:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید