در جنوب دمشق اتفاق افتاد
درگیری تروریست های داعش و النصره

درگیری گسترده میان گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره در اردوگاه یرموک در جنوب دمشق پایتخت سوریه از سر گرفته شد.

به گزارش دیده بان، این درگیری از روز سه شنبه آغاز شده و در محله های حیفا و صفوریه اردوگاه یرموک متمرکز است.


عناصر گروه تروریستی جبهه النصره با نفود به مواضع داعش در اردوگاه یرموک٬ برخی از استحکامات آن را پس از بمبگذاری٬ منفجر کردند.


پس از این اقدام جبهه النصره، درگیری میان دو گروه تروریستی تکفیری آغاز شد و تاکنون شماری از دو طرف به هلاکت رسیده و یا زخمی شده اند.


عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش علاوه بر اشغال70 درصد اردوگاه یرموک٬ در شهرک حجرالاسود ٬ محله العسالی در منطقه القدم و بخش هایی از محله التضامن دمشق حضور دارند.


عناصر گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره هم بخش های محدودی از اردوگاه یرموک را اشغال کرده اما قرار است حداکثر تا دوماه آینده براساس یکی از بندهای توافق تخلیه شهرهای مضایا ٬ زبدانی ٬ سرغایا و بلودان از تروریست های مسلح در مقابل خروج اهالی شهرهای فوعه و کفریا، این اردوگاه را ترک کنند.


اردوگاه یرموک یک منطقهٔ مسکونی فلسطینی نشین در حومه دمشق پایتخت سوریه است که در سال 1957 تاسیس شد.
دولت سوریه٬ کنترل این اردوگاه را به جبهه خلق برای آزادی فلسطین – فرماندهی کل واگذار کرده بود اما از اول آوریل 2015 تروریست های تکفیری آن را اشغال کرده اند.


براساس آمارهای غیر رسمی، شمار عناصر گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره موجود در اردوگاه یرموک کمتر از 300 نفر و شمار عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش هم دو هزار و 200 نفر اعلام شده است.

الوقت
انتهای متن/

چهارشنبه, 30 فروردين 1396 ساعت 14:44

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید