خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

در برابر ملت ایران
نگاهی به سوابق تحرکات تروریست‌های تجزیه‌طلب خلق عرب

توطئه‌ها در خوزستان قهرمان و سرفراز، سابقه دیرینه‌ای دارد، به‌ویژه تحرکات انگلیس و عراق پس از جنگ جهانی دوم به این سو، ابعاد حیرت‌انگیز این توطئه‌ها را نشان می‌دهد.

 به گزارش دیده بان، حمله سبوعانه رژیم صدام به ایران که با پشتیبانی بسیاری از قدرت‌ها صورت گرفت، اوج این توطئه‌ها پس از انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران بود که با خدمت گرفتن برخی مزدوران وطن‌فروش، تلاش شد تا خوزستان از پیکره ایران جدا شود؛ اما با غیرت و ایستادگی مردم غیور این خطه و به‌خصوص فداکاری و رشادت عشایر عرب که با تقدیم 12هزار شهید در طول جنگ تحمیلی همراه بود، این توطئه دشمنان ایران نقش برآب شد.

حضرت امام خمینی(ره) در جمع خانواده‏های شهدا و معلولان جنگ تحمیلی خوزستان درباره این رشادت‌ها فرمودند: «خوزستان برای اسلام و برای ارزش‌های انسانی و برای شرافت خود و کشور خود کوشش کرد و کوشش می‏کند و مردانه ایستاده است و شهدای بزرگوار خود را نزد خدای تبارک و تعالی فرستاد. خوزستان در این عرصه تهاجم باطل به حق و دفاع حق و در برابر باطل پیش‌قدم است و اسوه است از برای سایر اهالی کشور... مبارک باد بر اهالی خوزستان و بر اهالی جنوب و غرب این خدمتگزاری و این جان‏نثاری و این پایداری. کسانی که در آنجا رفت‌وآمد دارند و برای این طرفی‌ها صحبت می‏کنند از روحیه عظیم بزرگ شما اهالی خوزستان و اهالی جنوب و غرب صحبت‌های زیاد می‏کنند و شما را به این روحیه بزرگ ستایش می‏کنند و من امیدوارم که ملت ایران با این روحیه بزرگی که دارد به تمام قدرت‌های فاسد غلبه کند.»

مردم دلیر و قهرمان خوزستان علاوه بر آنکه در مقابل متجاوز ایستادند، مزدوران داخلی صدام را نیز ناامید و مأیوس ساختند. خوزستانی‌ها همان‌گونه که پس از جنگ جهانی دوم توطئه‌های استعماری انگلیس برای تجزیه خوزستان را شناختند و به آن مجال تحقق ندادند، پس از آن نیز هرگونه توطئه ضدایرانی را شناخته و آن را با عشق به میهن در نطفه خفه کرده‌اند.

به همین دلیل است که گروه‌های تجزیه‌طلب فاقد پایگاه اجتماعی‌اند و از به راه انداختن امواج اجتماعی به نفع تفکر تجزیه‌طلبانه ناتوانند و همان‌گونه که در لابه‌لای اسناد ارائه شده در این شماره خواهید خواند، تلاش می‌کنند تا با توطئه‌ها و دسایس رسوا، افکارعمومی و احساسات هموطنان عرب‌زبانمان را در جهت اهداف خود تحریک کنند.

گروه‌های تجزیه‌طلب نه دلشان برای مردم و منافع قوم عرب خوزستان سوخته است و نه سودای تحقق عدالت و دست‌یابی به حقوق عقب‌مانده و رفع محرومیت‌ها را دارند، بلکه مزدورانی هستند که منویات اربابانشان را در کشورهای عربی و غربی اجرا می‌کنند و تجربه سال‌های اخیر نشان داد که در این مسیر از دست زدن به هیچ جنایتی فروگذار نخواهند کرد.

متأسفانه این گروه‌ها و جنایتکاران، اکنون در کشورهای اروپایی پناه گرفته‌اند و با حمایت‌های مادی و حقوقیِ کشورهای مدعی حقوق‌بشر و قانون‌مداری! اقدامات خود را دنبال می‌کنند و هر روز با ترفند جدیدی وحدت و منافع ملی ایرانیان را نشانه می‌روند.

اگرچه جنگ خارجی و اشغال خوزستان آن‌ها را به اهدافشان نرساند و شعارهای ابلهانه‌ آنان مانند اشغال خوزستان توسط فارسیان کسی را فریب نداد، اکنون با یک طراحی استعماری و با حمایت برخی کشورهای عربی با سلاح وهابیت به جنگ با اعتقادات مذهبی مردم خوزستان آمده‌اند.

البته اجرای چنین توطئه‌ای قبل از هر چیز بیانگر آن است که دشمن تشخیص داده که مهم‌ترین مانع در برابر تحقق اهداف شوم آنان، پای‌بندی مردم این خطه به مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌باشد که بدون شک همین عامل پیوند بین تمام ایرانیان نیز هست. لذا زرسالاران وهابی، تمام کنزهایشان را به میدان آوردند تا با پرداخت سکه‌های قلب و با استفاده از محرومیت و بی‌کاری برای خود سربازگیری کنند.

از این رو بر مسئولان استان خوزستان است تا چنین فرصتی را از دست دشمنان ایران و تشیع بگیرند و با رسیدگی بیشتر و ویژه به مردم غیور و شرافتمند خوزستان، هم به وظیفه الهی خود در خدمت به مردم عمل نمایند و هم چشم طمع دشمنان را کور کنند.

اکنون با تکرار جسارت همین گروه‌های تروریستی به مردم مظلوم و وفادار خوزستان در هفته دفاع مقدس و هدف قرار دادن کور مردان و زنان بی‌گناه و سربازان بی‌سلاح که برای انجام رژه در محل حاضر بودند، لازم دیدیم تا به بازخوانی پرونده گروه‌های تروریستی خلق عرب در خوزستان بپردازیم تا ابعاد بیشتری از فعالیت این تجزیه طلبان را در دشمنی با ملت ایران بررسی کنیم. جهت مطالعه بیشتر فایل پیوست PDF را دانلود کنید.
انتهای متن/

دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 16:02

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید