در آستانه سال جدید میلادی
تدابیر شدید امنیتی در فرانسه

برای تامین امنیت مراسم سال نو میلادی، 100 هزار نظامی فرانسوی  در این کشور به حالت آماده باش درآمده اند و در تمام نقاط حساس مستقر خواهند شد.

 به گزارش دیده بان، باتوجه به وجود نگرانی درباره امکان وقوع حملات تروریستی در فرانسه، در آستانه سال نو میلادی، دولت فرانسه حدود 100 هزار نیروی پلیس و سرباز در این کشور مستقر می کند تا از بروز حملات احتمالی افراط‌گرایان جلوگیری شود.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که با وجود امکان بالای وقوع اقدامات تروریستی، 67 هزار نیرو برای تامین امنیت در نظر گرفته شده‌اند و بیش از 33 هزار نیروی دیگر در حالت آماده باش به سر می‌برند. قرار است این نیروها بر بازارهای کریسمس، مراکز مذهبی، حمل‌ونقل عمومی و نیز مناطقی که گردشگران در آن نقاط تردد می‌کنند نظارت داشته باشند.

در چارچوب قانون جدیدی که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در زمینه مقابله با تروریسم و تشدید تدابیر امنیتی اعمال کرده است، پلیس این کشور اختیارات فراوانی به دست اورده است. در فرانسه طی فاصله سالهای 2015 تا 2016 به دنبال حملات تروریستی، بیش از 200 نفر کشته شدند.

تنها در یک مرحله از حملات تروریستی با مسئولیت اعضای داعش، در سواحل نیس فرانسه حداقل 90 نفر توسط یک راننده کامیون وابسته به داعش زیرگرفته شدند.

وضعیت فوق العاده در فرانسه از زمان حملات تروریستی 2014 و ریاست جمهوری پیشین فرانسه تا حال حاضر ادامه دارد و دولت پاریس با هدف تامین امنیت هر شش ماه یکبار این وضعیت را تمدید می‌کند.
انتهای متن/

دوشنبه, 04 دی 1396 ساعت 11:04

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید