خبرگزاری روسیه خبر داد:
آغاز مرحله دوم عملیات نظامی روسیه در سوریه

رئیس جمهور روسیه بر لزوم آغاز مرحله دوم عملیات نظامی این کشور علیه تروریست‌های فعال در خاک سوریه تاکید کرده است.

به گزارش دیده بان، خبرگزاری‌های روسیه نقل از ولادیمیر پوتین اعلام کردند کمپین نظامی مسکو در سوریه تا کنون به اندازه کافی ثمربخش نبوده است و مرحلۀ جدید باید آغاز شود.

به گزارش ریانووستی، پوتین در یک کنفرانس ویدئویی با مقام‌های نظامی گفت: «اهداف ما در حال انجام هستند و به خوبی اجرا شده‌اند.»

وی افزود: «اما این اقدامات تا کنون برای پاکسازی سوریه از وجود شورشیان  و تروریست‌ها و همچنین محافظت از روس‌ها در برابر حملات تروریستی احتمالی کافی نبوده است.»

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: «کارهای زیادی پیش رو داریم و امیدوارم مرحله بعدی نیز به لحاظ حرفه‌ای در سطحی بالا اجرا شود و به نتایجی که انتظارش را داریم دست یابیم.»

این سخنان در حالی بیان شد که سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد موشک‌های کروزِ شلیک شده از دریای خزر، هفت هدف را در استان‌‎های رقه، ادلب و حلب در سوریه نابود کردند.

به گفته وزیر دفاع روسیه بیش از 600 تروریست در این حملات کشته شدند.

شایگو همچنین افزود روسیه قصد دارد شمار جنگنده‌های خود در سوریه را دو برابر کرده و به 69 فروند برساند.

افزون بر این، کرملین اعلام کرد بحث عملیات نظامی زمینی روسیه در سوریه مطرح نیست.

سوریه از مارس سال 2011 درگیر ناآرامی‌‎های خونین بوده است؛ بحران این کشور تا کنون جان هزاران نفر را گرفته و میلیون‌ها تن را بیخانمان کرده است.

روسیه از هشتم مهر (30 سپتامبر) به خواست سوریه و با مجوز دولت دمشق حملات هوایی به مواضع تروریست‌های فعال در این کشور عربی را آغاز کرد.
انتهای متن/

شنبه, 30 آبان 1394 ساعت 09:15

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید