حمله مقاومت به مثلث مرگ

نیرو‌های الحشدالشعبی عراق ۳ سرکرده گروه تروریستی داعش را در استان کرکوک بازداشت کردند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری رجا نیوز به نقل از مرکز رسانه‌ای الحشد الشعبی، یلماز شهاب النجار، فرمانده محور شمال الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نیروها ۳ سرکرده گروه تروریستی داعش را در استان کرکوک بازداشت کردند. در این بیانیه آمده است: بر اساس اطلاعات امنیتی دقیق نیرو‌های الحشدالشعبی ۳ سرکرده داعش را در محور عملیاتی کرکوک دستگیر کردند. یگان‌های تیپ الحشد الشعبی عملیاتی امنیتی ویژه عناصر تروریستی تحت پیگرد دستگاه قضایی عراق در جنوب غرب استان انجام دادند.

فرماندهی الحشد الشعبی پیش از این اعلام کرد که یگان‌های الحشد الشعبی با همکاری پلیس فدرال در مناطق جنوب غربی استان کرکوک عملیات انجام داده و ضمن پاکسازی مناطق، مقادیری سلاح و مهمات متعلق به تروریست‌ها را کشف و منهدم کردند. این در حالی است که روند حملات عناصر مسلح مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش در ماه‌های اخیر به ویژه در منطقه‌ای واقع بین ۳ استان کرکوک، صلاح الدین و دیاله موسوم به منطقه «مثلث مرگ» شدت یافته است.

پیشتر برخی منابع عراقی از پشتیبانی آمریکا از تروریست‌های داعشی در این کشور خبر دادند و تشدید حملات اخیر در این کشور را ناشی از حمایت‌های واشنگتن برای برهم زدن امنیت عراق عنوان کردند.پس از آنکه دولت، پارلمان و ملت عراق خواهان خروج تروریست‌های آمریکایی از این کشور شدند، واشنگتن با حمایت از هسته‌های مخفی تروریست‌های داعش در این کشور، باعث حملات جنایتکارانه آن‌ها به مردم و نیرو‌های امنیتی عراق شد. آمریکا می‌کوشد به بهانه داعش، به حضور تروریستی خود در خاک عراق ادامه دهد.
انتهای متن/

یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 ساعت 13:38

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید