حمله عناصر تروریست به شمال عراق

تروریست‌های داعش با حمله به مقر ارتش عراق در استان نینوی، سه نظامی ارتش این کشور را کشتند

به گزارش دیده بان، پس از حمله شب گذشته تروریست‌های داعش به مواضع نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی عراق در دو منطقه استان صلاح‌الدین که ۱۳ کشته از نیروهای پلیس فدرال عراق بر جا گذاشت، بامداد امروز(دوشنبه) نیز تروریست‌ها در استان نینوی به مقر ارتش عراق یورش بردند.

در این حمله که در منطقه مخمور در حومه شهر موصل رخ داد، سه نظامی ارتش عراق کشته شدند. با این حال نیروهای عراقی توانستند حمله داعش را پس زده و تعدادی از آن‌ها را به هلاکت برسانند. از آمار تلفات تروریست‌ها خبری منتشر نشده است.

اما همزمان نیروهای الحشد الشعبی نیز توانستند در استان نینوی سه تروریست داعشی را دستگیر کنند. الحشد الشعبی در بیانیه‌ای گفته است که نیروهای اطلاعاتی این سازمان پس از شناسایی تحرکات تروریست‌ها، محل حضور آن‌ها را به اطلاع تیپ ۳۰ الحشد الشعبی رسانده و نیروهای این تیپ نیز در عملیاتی سه نفر از تروریست‌ها را دستگیر کردند.

 

14000614000423 Test NewPhotoFree

 

یک فرمانده الحشدالشعبی در استان کرکوک نیز بدون افشای نام خود گفت که تروریست‌های داعش، عناصر خود را به سلاح‌های جدید و پیشرفته مجهز کرده‌ و به شکل وسیع در روستاهای جنوب غرب این استان پراکنده شده‌اند.

حملات تروریست‌های داعش در حالی است که نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی به طور هفتگی عملیات‌های جست‌و‌جو و پاکسازی در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین، دیالی، الانبار و موصل دارند.

هفته قبل نیز نیروهای امنیتی عراق ضمن دفع حمله تروریست‌های داعش در استان صلاح‌الدین، متحمل ۶ مجروح شدند.

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

دوشنبه, 15 شهریور 1400 ساعت 12:12

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید