حملات پراکنده تروریست‌های داعشی در عراق+فیلم

منابع عراقی می‌گویند حمله تعدادی از تروریست‌های داعشی به مواضع نیروهای امنیتی عراقی در استان صلاح‌الدین حداقل ۱۳ شهید برجای گذاشته است

به گزارش دیده بان، رسانه‌های عراقی بامداد امروز از حمله اعضای باقیمانده گروه تروریستی داعش در دو منطقه این کشور خبر دادند.

رسانه های عراقی در گزارشی اعلام کردند: «عملیات تک‌تیراندازی و تبادل آتش بین تروریست‌های داعشی و بسیج مردمی عراق در روستای ینکجه در استان صلاح‌الدین در حال وقوع است».

این حمله توسط اعضای داعش در منطقه الرشاد واقع در روستای تل‌سطیح، با هدف قرار دادن مواضع تیپ ۱۹ پلیس فدرال از هنگ دوم انجام گرفت و گزارش‌های اولیه حاکی از به شهادت رسیدن ۳ نفر از نیروهای عراقی و چند مجروح است.

تبادل آتش بین نیروهای عراقی و باقیمانده‌های گروه تروریستی داعش در صلاح‌الدین همچنان ادامه دارد و گزارش‌های تکمیلی از افزایش تعداد تلفات نیروهای پلیس فدرال عراق به ۷ نفر حکایت دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: «جاده مواصلاتی به روستای تل‌سطیح به‌طور کامل با بمب‌های دست‌ساز تله‌گذاری شده است، نیروهای پشتیبانی زمینی نمی‌توانند به آنجا برسند و با وجود در اختیار داشتن بیش از ده هواپیمای جنگی توسط ارتش عراق، هیچ پشتیبانی هوایی در منطقه وجود ندارد».

به گزارش منابع عراقی شمار شهدای حمله تعدادی از تروریست‌های داعشی به به مواضع نیروهای امنیتی عراقی در استان صلاح‌الدین، به ۱۳ نفر افزایش یافته و ۲ نفر نیز مفقود هستند.

حملات تروریست‌های داعش در حالی است که نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی به طور هفتگی عملیات‌های جست و‌جو و پاکسازی در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین، دیالی، الانبار و موصل دارند.

هفته قبل نیز نیروهای امنیتی عراق ضمن دفع حمله تروریست‌های داعش در استان صلاح‌الدین، متحمل ۶ مجروح شدند.

 

 

 

 
انتهای متن/

یکشنبه, 14 شهریور 1400 ساعت 16:42

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید