حامی تروریست ها مدعی شد
فرافکنی پادشاه اردن در آمریکا

پادشاه کشوری که خود حامی اصلی گروه های تروریستی است، بعد از سفر به آمریکا و تحت تأثیر رئیس جمهور این کشور طی اظهاراتی مزحک، ایران را حامی تروریسم خواند!

هر چند اردن کشور چندان خبرسازی در سطح رسانه‌ها نیست، اما به تازگی اظهارات پادشاه این کشور علیه ایران در جریان سفر به آمریکا توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

عبدالله دوم پادشاه اردن در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست، با دروغ پراکنی آشکاری ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و مدعی شد که ایران و ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در یک کفه تروریسم قرار دارند. وی در ادامه مدعی شد: برخی از مشکلات استراتژیک در منطقه ما وجود دارد که به ایران ربط دارد، اما ما فرصت داریم راه حلی برای حل نزاع فلسطین و اسرائیل پیدا کنیم.

این امر ثبات را در منطقه تقویت و امنیت را برای اسرائیل که با تهدید ایران روبه رو است، محقق می‌کند. اگر ما بتوانیم راه حلی برای مسأله فلسطین پیدا کنیم، مرحله جدیدی از ثبات در منطقه ما آغاز می‌شود و اسرائیل می‌تواند در کنار همسایگان خود در منطقه در امنیت زندگی کند.

در واکنش به اظهارات ضدایرانی پادشاه اردن؛ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، این اظهارات را نسنجیده و سخیف توصیف کرد. قاسمی افزود که پادشاه اردن در ابتدا به آمارهای رسمی منتشر شده از تروریست های اردنی که به داعش و دیگر گروه های خونریز و جاهل می پیوندند اندک توجه و نگاهی داشته باشد و سپس درباره ایران که در خط مقدم مبارزه با تروریسم‌ و افراطی گری و برای تحکیم امنیت تمام منطقه تلاش و مجاهدت می کند، اظهار نظر نمایند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین تاکید کرد که اعلام حمایت از امنیت اسرائیل عملاً به معناى ناامنى تمامی منطقه است و بی شک بخش مهمی از وضعیت موجود منطقه نتیجه نگاه هاى اشتباه سیاستمداران برخى کشورها به روندهاى سیاسى و اتخاذ سیاست هاى مخرّب و غلطی است که در نهایت می تواند تمام منطقه را به ورطه ناامنى و بى ثباتى بیشتر سوق دهد.
انتهای متن/

دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 09:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید