جنایت وحشیانه تروریسم تکفیری در پاکستان

گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار انتحاری در مسجد شیعیان پاکستان را برعهده گرفت

به گزارش دیده بان، گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله انتحاری به مسجد شیعیان لحظاتی قبل از شروع نماز جمعه در شهر پیشاور در شمال غرب پاکستان را که دست کم ۵۶ کشته و حدود ۲۰۰ زخمی برجای گذاشت، پذیرفت.

این حمله مرگبارترین حمله در پاکستان از سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

این انفجار در منطقه "کوچا ریسالدار" پیشاور رخ داد و مسجد مذکور را از داخل ویران کرد، در حالی که شیشه‌های شکسته شده در خیابان‌ها پراکنده بود.

محمد عاصم خان، سخنگوی بیمارستان لیدی ریدینگ در پیشاور، گفت که تعداد کشته‌شدگان به ۵۶ نفر رسیده است.

در همین راستا آژانس اعماق وابسته به داعش در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله مذکور که مرگبارترین از زمان انفجار ژوئیه ۲۰۱۸ است توسط یکی از عناصر این گروه تروریستی صورت گرفت.

این آژانس گزارش داد که پس از تیراندازی به دو تن از نیروهای پلیس پاکستان که محافظ مسجد بودند، نیروهای داعش به مسجد یورش بردند و یک کمربند انفجاری قوی را منفجر کردند.

پیشاور واقع در ۵۰ کیلومتری مرز با افغانستان از آغاز دهه گذشته هدف حملات بوده است، اما وضعیت امنیتی در سال‌های اخیر بسیار بهبود یافته است.

از سوی دیگر سازمان ملل، ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان، کویت، امارات، مصر و اردن در بیانیه‌های جداگانه انفجار مسجد پیشاور در شمال غربی پاکستان را محکوم کردند.

دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی نیز با تأکید بر حمایت خود از دولت پاکستان در مقابله با تروریسم، این انفجار را به شدیدترین الفاظ محکوم کرد.

 

2022-03-04T145001Z 2082174284 RC2QVS9IRG92 RTRMADP 3 PAKISTAN-BLAST-MOSQUE-scaled

 

 

 
انتهای متن/

شنبه, 14 اسفند 1400 ساعت 11:36

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید