جنایت بی رحمانه تروریست ها در آفریقا

سازمان ملل متحد از کشتار دسته جمعی دست کم ۱۱۰ تن توسط گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه خبر داد

 به گزارش دیده بان،یک هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در نیجریه گفت، تعداد کشته شدگان در حمله بوکوحرام به کشاورزان در شمال شرقی نیجریه در روز شنبه به حداقل 110 نفر رسیده است.

ادوارد کالون، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در این کشور روز یکشنبه گفت این حمله توسط تروریستهای بوکوحرام به روستاییان در شهر مایدوگاری صورت گرفته که حداقل 110 کشته برجای گذاشت.

این اداره در ابتدا تلفات را 43 تن اعلام کرده بود، اما از کشته شدن 70 تن دیگر خبر داد و در اواخر روز یکشنبه در بیانیه ای گفت: «حداقل 110 غیرنظامی در این حمله بی رحمانه کشته و بسیاری دیگر زخمی شدند».

گروهی از افراد مسلح با موتور سیکلت هنگام ورود کشاورزان به مزارع برنج برای جمع آوری محصول در روز شنبه در کمین آنها نشستند. اجساد 43 کشاورز پس از قتل عام کشف شده که حدود 30 نفر از آنها سر بریده شده بودند. نیروهای امنیتی در حال جستجوی منطقه برای مفقودین هستند.

براساس اظهارات یکی از اعضای نیروهای دفاع مردمی در این منطقه، قربانیان کارگرانی هستند که از حدود هزار کیلومتری ایالت سوکوتو در شمال نیجریه به این منطقه آمده بودند تا برای امرار معاش در مزارع برنج کار کنند.

اخیراً قیمت مواد غذایی در نیجریه به شدت افزایش پیدا کرده است که از دلایل عمده آن میتوان به وقوع سیل، بسته شدن مرزها و فعالیت‌های گروه‌های تروریستی در مناطق کشاورزی اشاره کرد.

بوکوحرام، از سال 2009 شورش و جنگهای خونینی در شمال شرقی نیجریه به راه انداخت و به تدریج دامنه حملات خود را به کشورهای همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داده است. این گروه تروریستی همچنین در سال 2015 ارتباط و بیعت خود را با داعش اعلام کرد.

آن‌ها اخیرا حملات خود را بر علیه کارگران، دامداران و ماهیگیران متمرکز کرده‌اند؛ زیرا از دید این گروه تروریستی، این افراد برای ارتش جاسوسی می‌کنند.

بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل، در نتیجه فعالیتهای تروریستی یک دهه‌ اخیر بوکوحرام در نیجریه تا به امروز بیش از 30000 نفر کشته و نزدیک به 3 میلیون تن بی خانمان شده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

سه شنبه, 11 آذر 1399 ساعت 17:06

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید