خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

تهدیدی بزرگ
دشمن در پی نشان دادن اسلام مساوی با خشونت است

در رابطه با گروه‌های تکفیری و تروریستی، رسالت مهمی که بر عهده رسانه‌ها است، همان آگاه‌سازی مردم و قشر جوان از چنین مواردی خواهد بود.

حسین هاشمی تختی نماینده حوزه مرکزی استان هرمزگان، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی و همچنین رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در گفتگو با دیده بان مطرح کرد:

در خصوص راهکارهای مطبوعاتی و نقش آن‌ها در رابطه با گروه‌های تکفیری و تروریستی، رسالت مهمی که بر عهده رسانه‌ها است، همان آگاه‌سازی مردم و قشر جوان از چنین مواردی است. متأسفانه برخی بر اساس غفلت‌هایی که داشته‌اند در میان تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم افتاده‌اند و در آن موقع راه برگشتی هم نداشته‌اند.

این گروه‌های خبیث با ایجاد فضایی خاص برای اعضا در تلاش هستند که راه برگشتی برای آنان وجود نداشته باشد، برای مثال همین گروهک منافقین که تعدادی از جوانان ما در هنگام دفاع از کشور در میان جنگ تحمیلی اسیرشده بودند و همین منافقین آمده بودند و برخی از آنان را جذب کرده و بعد از مدتی همین افراد جذب‌شده پشیمان شده بودند و نمی‌توانستند از چنگال آن‌ها فرار کنند.

این موضوع درباره تروریست‌های تولیدی استکبار از سوی آمریکا و عربستان و... یعنی داعش هم به همین طریق صدق می کند. متأسفانه در میان این تروریست‌ها نام اسلام هم یدک کشیده شده و درواقع آنان دست‌پرورده کفر و استعمار بوده‌اند و با توجه به این امر رسالت رسانه‌ها در آگاهی بخشی و شناخت به مردم درباره‌ی این گروهک‌ها است.

بیان این موضوعات که این تروریست‌ها مسیر اسلام را طی نکرده و با توجه به تاریخ اسلام یادآور شوند که در آن زمان قرآن را بر نیزه‌ها کردند و قرآن ناطق را رها کردند نشود، و در دامان کثیف این تروریست‌ها قرار نگیرند.

باید یادآور شویم که دشمن در پی نشان دادن اسلام مساوی با خشونت است، ما با تکیه‌بر فضلا و روحانیون شیعه و روحانیون اهل سنت در هرمزگان که اغلب آن‌ها هم شافعی مذهب هستند، فضای تفاهم خوبی برقرار است و در برابر یکدیگر درک، احترام متقابل، زندگی برادرانه و مسالمت‌آمیز برقرار است و حتی با یکدیگر پیمان ازدواج و تشکیل خانواده داده‌اند و این از افتخارات ما است که همان وحدت ملی و انسجام اسلامی در هرمزگان و دیگر نقاط ایران است. اما متأسفانه رخنه‌هایی هم از گروه‌های تروریستی و تکفیری داشته‌ایم که با نیرنگ و غفلت‌های صورت گرفته برخی از جوانان جذب‌شده‌اند اما در برهه‌هایی و با آگاهی‌رسانی از سوی همین رهبران دینی توانسته‌ایم آنان را نجات دهیم.

البته تروریست‌ها و تکفیری‌ها اعتقاد راسخی ندارند و انگیزه الهی نداشته و در پی تخریب نام اسلام هستند، از سوی دیگر شناخت و آگاهی موجود در جهان اسلام و حرکت خوب نظام جمهوری اسلامی در شناسایی این جریان‌های افراط‌گرا و همچنین همان آگاهی بخشی در برابر تبلیغات سوء از سوی غرب در بزرگ‌نمایی این تروریست‌ها، توانسته تفکر آنان را باطل نشان دهد و شناخت مردم را بالا برد.
انتهای متن/

دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 10:21

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید