خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

وحدت میان مسلمانان امری ضروری
جنگ های مذهبی مولود سرویس های غربی است

تشکیل گروه های تکفیری تروریستی با برنامه ریزی قبلی، ریشه ای دیرینه دارد و اقدامی سازمان یافته برای آن رخ داده است.

دكتر حسن عابديني مجری  و کارشناس ارشد مسائل سیاسی در گفتگو با دیده بان مطرح کرد:

به نظر می‌رسد که اتفاق مهمی که در دهه دوم قرن 21 روی‌ داده که همان ایجاد گروه‌های تروریستی تکفیری است، موضوعی نیست که ناگهانی رخ‌داده باشد، معتقد هستم این موضوع ریشه‌ای دیرینه دارد و یک کار سازمان‌یافته بوده و قدرت‌های بزرگ برای آن سال‌ها برنامه‌ریزی داشته‌اند.

کتابی است بنام «جنگ جهانی چهارم» که رییس وقت سازمان اطلاعات و امنیت فرانسه آن را نوشته است و به فارسی هم ترجمه‌شده است، در آن فردی به نام «دمارانش» درواقع به دو دلیل یکی از برجسته‌ترین جاسوسان قرن 21 است. اول اینکه این فرد حمله اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان را پیش‌بینی کرد و دوم پیش‌بینی کرد ایالات‌متحده به غرب آسیا یعنی عراق لشکرکشی می‌کند،

آقای دمارانش حدود 20 سال قبل در سال 1995 درگذشت؛ وی در آن کتاب مطرح می‌کند همان‌طوری که بین اروپاییان یک جنگ 30 ساله از سال 1610 تا 1648 به راه افتاد، ماهم باید این موضوع را در غرب آسیا برای به تحلیل بردن توان نظامی مسلمانان به کار ببریم. البته نه به این صراحت ولی معتقد است که باید یک جنگ نظامی و مذهبی در منطقه راه‌اندازی شود. در جنگ 30 ساله مذهبی اروپا چنین شد که بین کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها در طی همین 30 سال چنان کشتاری در دو طرف زیاد شد که به این نتیجه رسیدند که نه کاتولیک، و نه پروتستان، ما اصلاً مذهب نمی‌خواهیم.

الآن هم تلاش بر همین منوال است برای ایجاد جنگ میان شیعه و سنی و بنابراین چیزی که امروز شما شاهد آن هستید یک توطئه همه‌جانبه توسط سرویس‌های غربی است. بنابراین هوشیاری برای این مهم نیاز است، بهتر ما فضایی ایجاد کنیم برای مقابله با این فضای ایجادشده و تنها راه مقابله همان وحدت میان مسلمانان است و اجتناب کنیم از جنگ‌های قبیله‌ای و طایفه ای و... در تمامی موارد.

شکی نیست اندیشه اصلی این گروه‌های افراطی، از وهابی ها است اما قدر مسلم همین اندیشه وهابی هم ساخته‌وپرداخته سرویس‌های امنیتی غرب بوده و لزوم مقابله همه‌جانبه را از سوی مسلمانان طلب می‌کند.
انتهای متن/

شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 10:13

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید