خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

تقویت پشتیبانی تروریست‌ها در دوران ترامپ
افشای پشت پرده روابط آمریکا با تروریست‌های پ.ک.ک

آمریکا به بهانه تحویل سلاح به «ن.د.س» مقادیر زیادی سلاح سنگین تحویل «پ.ک.ک» می‌داد و عامدانه به هیچ وجه پیگیر نحوه و مکان استفاده از سلاح‌ها نبود.

به گزارش دیده بان، طلال سلو، سخنگوی متواری پ.ک.ک در گفتگوی ویژه با خبرگزاری آناتولی پشت پرده روابط آمریکا با این گروه تروریستی را فاش کرد. طلال سلو، سخنگوی متواری گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه موسوم به «ن.د.س» که ماه گذشته از مناطق تحت اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه گریخته و به ترکیه پناه آورده با فاش ساختن پشت پرده روابط آمریکا با این گروه، گفت: آمریکا به بهانه تحویل سلاح به ن.د.س مقادیر زیادی سلاح سنگین تحویل پ.ک.ک می‌داد و اصلاً پیگیر نحوه و مکان استفاده از سلاح‌ها نبود.

 وی در همین رابطه افزود: " در اوایل کار هنگام دریافت سلاح (از آمریکا) برگه‌هایی را مبنی بر دریافت امضا می‌کردیم. اما تمام سلاح‌ها به یک نفر به نام «صفکن» از رهبران پ.ک.ک که از کردهای ترکیه بود، فرستاده می‌شد و صفکن این سلاح‌ها را به‌جایی که تنها خودش از آن اطلاع داشت ارسال می‌کرد."

 وی در پاسخ به این سؤال که چرا  آمریکا چنین شیوه‌ای را انتخاب کرد، چنین افزود:

همه ایده‌ها توسط «برت مک‌گرک» مطرح می‌شد. مک‌گرک در طول عملیات رقه خواستار ایجاد نیرویی به نام ائتلاف عرب شد. وظیفه ائتلاف عرب تنها تحویل گرفتن تسلیحات بود. بدین ترتیب مقادیر زیادی تسلیحات تحویل گرفته شد. اما به‌غیراز کردها تنها سلاح‌های سبک بین عرب‌ها، ترکمن‌ها و سریانی‌ها توزیع شد؛ یعنی نام ائتلاف، عرب بود اما عرب‌ها هیچ‌کاره بودند.

 شورای نظامی دیرالزور تنها امضا می‌کند. آمریکا از این باخبر بود، این تئاتر را خود آن‌ها خواسته بودند. تمامی این بازی‌ها به‌منظور این بود که روزی برملا نشود که این تسلیحات به دست پ.ک.ک رسیده است. اما ما مطمئن بودیم که این سلاح‌های پیشرفته به پ.ک.ک و ی.پ.گ فرستاده می‌شد. برای آمریکایی‌ها اهمیتی نداشت که این تسلیحات به کجا منتقل می‌شود. یک‌بار هم از ما نپرسیدند که با این تسلیحات چه‌کار کردیم و در کجا استفاده کردیم. آن‌ها حتی دروغ‌ها (تمام کردن سلاح ی.پ.گ) را با فریب خودشان قبول و تحویل تسلیحات جدید را آغاز می‌کردند.

 آمریکا در حال حاضر می‌داند که عرب‌ها، ترکمن‌ها و سریانی‌ها در این معادله دخیل نیستند. در دوران اوباما پشتیبانی محدودی وجود داشت. پس از سر قدرت آمدن ترامپ پشتیبانی تغییر شکل داد. در زمان اوباما برای ما سلاح‌های مستعمل نیز فرستاده می‌شد که برخی از آن‌ها غیرقابل استفاده بود. ترامپ که آمد، تحویل خودروهای زرهی شروع شد!
انتهای متن/

یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 09:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید