تروریسم دولتی سعودی

عربستان سعودی همان تروریسمی را علیه یمن اعمال میکند که با «جمال خاشقچی» کرد

به گزارش دیده بان «توکل کرمان» فعال یمنی دارنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۱۱ تأکید کرد که محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی علیه یمن نیز مرتکب تروریسم می‌شود.

وی در حساب فیس‌بوک خود نوشت: «شیوه تعامل بن سلمان با جمال خاشقچی همان شیوه‌ای است که با کشور من یمن انجام می‌دهد، ما با تروریسم دولتی و حکومت بی‌پروای بن سلمان مواجه هستیم که اسیر غرور قدرت خود شده و چنین تصور می‌کند که تا زمانیکه پول، قدرت، محبوبیت و همدستی آمریکا را دارد می‌تواند هر کاری خواست انجام دهد».

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، این فعال یمنی افزود که این مطالب بخشی از آن چیزی است که او در برنامه‌ جهانی مربوط به فیلم مستند «مملکت سکوت» در آستانه دومین سالگرد ترور خاشقچی بیان خواهد کرد.

مستند «مملکت سکوت» به کارگردانی «ریک رولی» و تهیه‌کنندگی «الیکس گیبنی» با همکاری «لورانس رایت» مربوط به شبکه «شوتایم» آمریکاست.

این فیلم به جزئیات رابطه بین عربستان و آمریکا به عنوان اساس جنایت علیه خاشقچی پرداخته است.

دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی پس از مراجعه به کنسولگری کشورش در استانبول به قتل رسید که گفته می‌شود قتل وی با دستور مستقیم «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی صورت گرفت.

هفتم سپتامبر گذشته دادگاه کیفری عربستان سعودی حکم اعدام عاملان قتل خاشقچی را لغو و تنها به صدور حکم حبس برای هشت نفر از این متهمان به مدت ۲۰، ۱۰ و ۷ سال اکتفا کرد.

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

یکشنبه, 13 مهر 1399 ساعت 12:11

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید