ترس عمیق آمریکایی ها از انتقام سخت ایران

اقدام ترامپ موجب واکنش مرگبار از سوی ایران خواهد شد.

 مدیر موقت سابق سازمان جاسوسی آمریکا هشدار داده است که تصمیم ترامپ برای ترور یک ژنرال ارشد ایرانی موجب یک واکنش شدید مرگبار از سوی ایران خواهد شد، چرا که تهران قبلا هشدار داده است که آمریکا با انتقام سختی روبرو خواهد شد.

مایکل مورل مدیر موقت و معاون سابق سازمان سیا هشدار داد که تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده برای ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی منجر به مرگ شهروندان آمریکایی خواهد شد.

مورل اظهار داشت: اگر ایران بخواهد واکنش منطقی نشان دهد، حمله نظامی به نیروهای آمریکایی انجام نخواهد داد. به جای آن، ایران به نیروهای متحد و نبابتی اش در منطقه دستور می‌دهد تا به شهروندان غیرنظامی حمله کنند. در یک زمان و مکانی که آنها انتخاب می‌کنند، یک حمله را انجام خواهند داد تا یک مقام ارشد آمریکایی را به قتل برسانند.

وی همچنین هشدار داد که یک حمله می‌تواند در هر نقطه‌ای از جهان به وقوع بپیونند حتی در خاک آمریکا.

مورل گفت: حزب الله لبنان که یکی از متحدان نزدیک ایران است، طرح‌های احتمالی دارد و این طرح‌ها شامل طرح‌هایی در ایالات متحده علیه اهداف آمریکایی است. چنین حملاتی می‌تواند زود روی دهد.

بامداد جمعه سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و برخی از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند.

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دورانی که بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه هدف تاخت و تاز تروریست‌های تحت حمایت آمریکا و متحدانش قرار گرفته بود، توانست با سامان دادن به جنبش‌های مردمی در این دو کشور نقش مهمی در مبارزه با گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش و آزادسازی شهرهای عراق و سوریه ایفا کند.

آمریکا در حالی پس از به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی همچنان وی را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند که طبق اعتراف شخص دونالد ترامپ، خطرناکترین گروه تروریستی منطقه یعنی داعش با برنامه‌ریزی‌های وزیر امور خارجه سابق آمریکا (هیلاری کلینتون) تشکیل شد تا اهداف آمریکایی‌ها در منطقه را پیش ببرد.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با شکست دادن داعش در عراق و سوریه –افتخاری که آمریکایی‌ها سعی دارند آن را به نام خود بزنند- علاوه بر نشان دادن اقتدار محور مقاومت به جهانیان، تمام نقشه‌های آمریکا برای استفاده از این گروه تروریستی در راستای منافع خود در منطقه را بر هم زد و این مسئله باعث شد که آمریکایی‌ها از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی برای ترور وی را آغاز کنند.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد جنایتکارانی که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند، در زمان و مکان مناسب با انقام سختی مواجه خواهند شد.
انتهای متن/

یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 16:41

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید