خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

تربیت داعشی های تازه نفس به دست نیرو های آمریکایی

ممانعت آمریکایی ها از حمله نیرو های عراق به باقی مانده داعش

«قضی الانباری» مدیر دفتر سازمان بدر در استان الانبار، از آموزش ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ عنصر داعشی به دست نیروهای آمریکایی در عراق خبر داد.

او در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری المعلومه گفت که این تعداد عناصر داعش در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برند و ایالات متحده آمریکا به شدت از آن‌ها مراقبت کرده و هیچ راهی برای در دام انداختن آن‌ها وجود ندارد.

الانباری با بیان اینکه این مسأله برای همگان روشن شده است از دولت عراق خواست تا پیش از بازگشت دوباره داعش به عراق، دست به اقدام بزند.

چهارشنبه هفته گذشته نیز پایگاه خبری «عربی پست» از آموزش بیش از ۱۰۰۰ فرد مسلح در پایگاههای «عین الاسد» و «الحبانیه» در الانبار خبر داد؛ نیروهایی که آمریکایی‌ها آن‌ها را «اشباح الصحراء» می‌نامند.

در همین راستا، «کریم علیوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق سه شنبه هفته گذشته گفت که آمریکایی‌ها عملا مانع از حمله نیروهای عراقی به عناصر باقی مانده داعش در مناطق مختلف می‌شوند و در هر منطقه‌ای که تحرکات آمریکایی‌ها افزایش می‌یابد، به موازات آن حضور و فعالیت تروریست‌های داعش نیز بیشتر می‌شود.

از سوی دیگر «عباس یابر العطافی» از نمایندگان پارلمان عراق گفته است که به زودی صحن پارلمان شاهد بحث و گفت‌و‌گوهای فراوانی در خصوص حضور نیروهای آمریکایی در عراق خواهد بود. صحنه عراق ماههاست که درگیر تصویب قانون اخراج نیروهای خارجی از این کشور است.

روزنامه الاخبار روز شنبه اعلام کرد که کنسولگری آمریکا در اربیل، نمایندگان کرد در پارلمان عراق را تهدید کرده است که در صورت دادن رأی به نفع خروج نیروهای خارجی از عراق، حمایت آمریکا از آن‌ها برداشته خواهد شد. این روزنامه از منابع مختلف رسمی و غیر رسمی نقل کرده که در حال حاضر دست کم ۱۰ هزار نیروی آمریکایی در ۱۳ پایگاه نظامی در عراق حضور دارند که در این اواخر نیز دو پایگاه دیگر در استان مرزی الانبار در غرب این کشور به آنها اضافه شده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 13 اسفند 1397 ساعت 11:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید