خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

تداوم انتقال تروریست
خروج بیش از 27 هزار تروریست

از زمان آغاز اجرای توافق تا به امروز 27323 تروریست و خانواده هایشان از شمال حمص و جنوب حماه خارج و به شمال سوریه منتقل شدند.

به گزارش دیده بان، صبح امروز چندین اتوبوس وارد مناطق ریف شمالی حمص و ریف جنوبی حماه سوریه شدند.خبرگزاری رسمی سوریه ضمن اعلام خبر تداوم انتقال تروریست به شمال این کشور، اعلام کرد که چند اتوبوس وارد مناطق «تلبیسه و الحوله» در ریف شمالی حمص شده اند.

اتوبوسها وارد این مناطق شدند تا تروریستهایی را که تمایل به مصالحه با دولت سوریه ندارند، به روستای «المختاریه» انتقال دهند و از آنجا عازم شمال سوریه شوند.

این هفتمین کاروان اتوبوسهاست که از این منطقه خارج میشود و حامل 2850 تروریست است که از ریف شمالی حمص به سمت شمال سوریه حرکت کرد.این اتوبوسها به شدت بازرسی می‌شوند تا تروریست‌ها نتوانند با خود مین، بسته انفجاری یا سلاح ممنوعه داشته باشند.

روز گذشته هم 122 اتوبوس از ریفهای شمالی حمص و جنوبی حماه خارج و عازم شمال سوریه شدند.روز گذشته ششمین کاروان اتوبوسهای حامل تروریستها بود که از پل «الرستن» و روستای المختاریه به سمت ریف ادلب حرکت کردند.

در جزئیات این انتقال باید گفت که شامگاه روز گذشته 59 اتوبوس حامل تروریستها و خانواده هایشان از روستای «السمعیل» در ریف شمالی حمص به سمت روستای المختاریه و از آنجا به ریف ادلب اعزام شدند.

کما اینکه از ریف حماه 63 اتوبوس به سمت ادلب حرکت کردند که در مجموع 5672 تروریست از این منطقه و شمال حمص طی روز گذشته خارج شدند.

در مجموع از آغاز اجرای توافق تا به امروز 27323 فرد مسلح و خانواده هایشان از شمال حمص و جنوب حماه خارج شدند.

نیروهای امنیتی سوریه هم اکنون آماده اند که وارد روستاهای «دیر فول، المکرمیة، الزعفرانة و عز الدین» واقع در شمال حمص شوند. این روستاها به تازگی از وجود تروریستها خالی شده است.

از ریف جنوبی حماه نیز خبر می‌رسد که یگانهای مهندسی ارتش سوریه در مناطق «القنطرة الشمالیة، القنطرة الجنوبیة،الدمینة الشرقیة، الجومقلیة، بریغیث، عیدون، الدلاک و التلول الحمر» عملیات مین روبی و پاکسازی را آغاز کرده اند تا نیروهای امنیتی بتوانند وارد این مناطق شوند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، احتمالا امروز آخرین گروه از تروریست‌ها و خانواده‌هایشان از این مناطق خارج شوند و بدین ترتیب ریف شمالی حمص و ریف جنوبی حماه به صورت کامل خالی از تروریست‌ها شود.

بر اساس توافق ارتش سوریه با تروریست‌ها، قرار شد که این افراد پس از تحویل سلاح سنگین و نیمه سنگین خود از شمال حمص و جنوب حماه به شمال سوریه منتقل شوند.

کسانی نیز که تمایل داشتند در این منطقه باقی بمانند به وضعیتشان رسیدگی خواهد شد و نهادهای دولتی نیز فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.
انتهای متن/

سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 16:12

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید