تأکید حزب بارزانی
ضرورت ایجاد ثبات در عراق

دبیر حزب دموکرات کردستان عراق بر ضرورت حل مسائل عراق تأکید کرد؛ وی گفت حزبش نمی خواهد عراق دچار خلأ قانونی و مؤسساتی شود.

به گزارش دیده بان،  "فاضل میرانی" در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سران فهرست الفتح و دولت قانون، پس از دیدار دو طرف گفت: در این دیدار دو فهرست الفتح و دولت قانون دیدگاه های خود را درباره تشکیل فراکسیون پارلمانی بزرگی با حضور شیعه و سنی و کرد به توافق رسیدند. در این فراکسیون هیچ یک از طرفها حق وتو ندارند و تنها مسأله مهم برای آنها یک برنامه دولتی برای حل مشکلات کردستان و عراق است.

میرانی خاطرنشان کرد: سایر طرف های سیاسی در روزهای آینده به کردستان عراق خواهند. وی گفت: دو هیئت از حزب دموکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی نیز به بغداد سفر خواهند کرد.

میرانی ضمن تأکید بر ضرورت حل مسائل عراق تصریح کرد که حزب دموکرات کردستان عراق نمی خواهد عراق دچار خلأ قانونی و مؤسساتی شود.

گفتنی است که از اوایل ماه جاری دولت فعلی عراق تبدیل به دولت اداره امور شده است پارلمان نیز تا زمان تأیید انتخابات و برندگان آن و برگزاری پارلمان جدید برای انتخاب رؤسای پارلمان و جمهور و نخست وزیر خود را منحل می کند.
انتهای متن/

یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 14:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید