خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بلک واتر سرمربی جدید داعش شد

هزاران داعشی در پایگاه عین السد توسط بلک واتر آموزش می بینند

یک رسانه لبنانی فاش کرد که شرکت بدنام آمریکایی "بلک واتر" بار دیگر به عراق بازگشته و در حال حاضر مشغول آموزش عناصر داعش در پایگاه هوایی عین الاسد است.

روزنامه الأخبار لبنان با انتشار گزارشی به نقل از منابع نزدیک به جودی هود، کاردار آمریکا در عراق نوشت: شرکت آمریکایی و بدنام بلک واتر که آوازه خوبی در عراق ندارد، به همراه چند شرکت امنیتی نظامی دیگر، اوایل سال گذشته میلادی با مجوز کاری که وزارت کشور عراق به دنبال فشارهای شدید آمریکا به آن اعطا کرده بود، به این کشور بازگشته و در پایگاه هوایی "عین الاسد"، محل استقرار نیروهای آمریکا در استان "الانبار" فعالیت خود را آغاز کرده است.

این منابع به الاخبار گفتند: نخستین فعالیت بلک واتر، انتقال تجهیزات نظامی آمریکایی از اردن به غرب الانبار است که با هماهنگی کامل این شرکت با پایگاه عین الاسد صورت گرفت و این شرکت هم اکنون در همین پایگاه مشغول آموزش عناصر داعش است، طوری که طی چند روز گذشته هزار تن دیگر را به برنامه آموزشی خود به عناصر داعش اضافه کرده است.

طبق این گزارش، به دنبال شدت درگیری‌ها در آخرین پناهگاه داعش در استان دیرالزور سوریه، چندین خودرو به همراه نیروهای آمریکایی عناصر داعش در شهرک "الباغوز" سوریه را به پایگاه عین الأسد منتقل کردند.

این درحالی است که حسن سالم، از اعضای ائتلاف "الفتح" عراق پیشتر در اظهاراتی شرکت بلک واتر را متهم به دست داشتن در عملیات ترور تعدادی از فعالان و شخصیت‌های نظامی در استان بصره کرده و وزارت کشور عراق را مسؤول بازگشت دوباره این شرکت به عراق دانسته بود.

همچنین اخیرا پایگاه خبری «بازفید» با تکیه بر اسنادی گزارش داد که "اریک پرینس" موسس شرکت بلک‌واتر یک شرکت تابعه از شرکت خودش مستقر در هنگ‌کنگ را در شهر بصره عراق ثبت کرده است.

در دوران اشغال عراق توسط ارتش آمریکا، شرکت "بلک واتر" در نقش ماشین ترور و آدم‌کشی واشنگتن ظاهر شد و در حدود ۱۹۵ عملیات تروریستی را در خاک عراق ترتیب داد. بنابر گزارش‌های مخابره شده از جنگ عراق، صدها تن از غیرنظامیان این کشور قربانی توحش مزدوران بلک واتر شده‌اند. این شرکت بعد از حادثه مرگبار سپتامبر ۲۰۰۷ که جان ۱۴ غیرنظامی را گرفت و ۱۷ زخمی بر جای گذاشت، در عراق ممنوع ‌الفعالیت شد. شرکت نظامی خصوصی بلک‌واتر که در ۱۹۹۷ تاسیس شده است، بعدا فروخته و به "آکادمی" تغییر نام داد.
انتهای متن/

دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 11:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید