خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

داعش و کارگاه تسلیحاتی در موصل
کشف منبع سلاح های شیمیایی تروریست ها

طبق اخبار واصله نیروهای عراقی در غرب موصل که پایتخت خودخوانده گروهک تروریستی داعش در این کشور است، یک کارگاه عظیم ساخت و تولید سلاح‌های شیمیایی کشف کرده‌اند.

به گزارش دیده بان، سپهبد رائد شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق، دیروز اعلام کرد که پلیس فدرال عراق یکی از کارگاه‌های بزرگ تولید سلاح‌های شیمیایی داعش را در محله «17 تموز» در شهر موصل کشف کردند.

وی افزود نیروهای عراقی همچنین مهمات شیمیایی و تله‌های انفجاری کارگذاشته‌شده در این کارگاه را خنثی کردند.

او در ادامه گفت: حدود 60 عنصر بلندپایه داعش به همراه خانواده‌های خود بعد از ورود نیروهای عراقی به این محله از آنجا گریخته اند.

این مقام عراقی خاطر نشان کرد نیروهای پلیس عراق در جریان عملیات در محله‌های العریبی و الریفاعی دست‌کم 173 داعشی را به هلاکت رسانده اند.

در همین راستا، سخنگوی ستاد عملیات مشترک عراق، تصریح کرد تروریست‌های داعش کنترل حدود 9 درصد از غرب موصل را در اختیار دارند.

وی همچنین با اشاره به حمله نیروهای ارتش به محله «17 تموز» اظهار داشت تنها شمار اندکی از تروریست‌ها در این منطقه باقی مانده‌اند و با کمبود مواد غذایی و مهمات مواجه اند.

سازمان بدر عراق نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای حشد الشعبی 62 خانواده را از یک روستای تحت تصرف داعش نجات دادند.در این بیانیه گفته شده که عناصر داعش از این خانواده‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کردند تا در پیشروی نیروهای عراقی خلل ایجاد کنند.

فرمانده عملیات آزادسازی الجزیره نیز گفت: نیروهای امنیتی و مبارزان قبایل چهار عامل انتحاری داعش را در شهر الحدیثه واقع در 240 کیلومتری شمال غرب بغداد به هلاکت رساندند.

منبع: پرس
انتهای متن/

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 10:29

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید