خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بزرگترین برنامه باز گشت داعش به زمین خورد

که یگان‌های اطلاعاتی توانسته‌اند پس از ماهها رصد فعالیت تروریست‌های داعش آنها را کشته یا دستگیر کنند

نیروهای اطلاعاتی عراق توانستند با رصد تحرکات داعش، بزرگترین برنامه این گروه تروریستی را برای بازسازی و بازچینی عناصر خود در عراق، ناکام بگذارند.
« ابو علی البصری» مدیر اطلاعات و امنیت داخلی عراق همزمان با اعلام کشته شدن یکی از عناصر تأثیرگذار امنیتی داعش، از کشف و خنثی‌سازی برنامه این گروه تروریستی برای بازگشت هسته‌های جدید به عراق خبر داد.
البصری در گفت‌و‌گو با روزنامه الصباح عراق، گفت که نیروهای امنیتی این کشور توانسته‌اند «الکمنی وحید» از فرماندهان داعش و مسئول کشتار دهها تن در شهرهای موصل و تلعفر را حد فاصل این دو شهر به قتل برسانند. یکی از همراهان وی نیز به ناچار خود را منفجر کرده است.
او توضیح داد که یگان‌های اطلاعاتی توانسته‌اند پس از ماهها رصد فعالیت تروریست‌های داعش در داخل خاک سوریه و عراق، مهم‌ترین و بزرگترین برنامه این گروه تروریستی را برای از سرگیری فعالیت در عراق، ناکام بگذارند و عناصری که از راههای مختلف خود را از سوریه به استان نینوی رسانده بودند تا بازسازی صفوف نیروها و برهم زدن امنیت عراق را از سر گیرند، کشته یا دستگیر شده‌اند.
مدیر اطلاعات و امنیت داخلی عراق اما با خودداری از بیان جزئیات بیشتر گفت که به‌زودی موارد بیشتری ارائه خواهد کرد. او همچنین گفت که به زودی اطلاعات بیشتری از داعشی‌های دستگیر شده و باقی تروریست‌ها از جمله ابوبکر البغدادی منتشر خواهد شد.
اعلام خبر شکست برنامه داعش برای بازسازی خود در عراق در حالی است که چندی پیش پس از حمله جنگنده آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال در کرکوک، فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق اعلام کرد که جنگنده‌های آمریکا در حال ایجاد منطقه امن برای گروه تروریستی داعش در مرزهای سوریه و عراق هستند.
در همین ارتباط روزنامه الاخبار لبنان روز پنج‌شنبه گذشته به نقل از منابع خود نوشت که شرکت آمریکایی «بلک واتر» در حال حاضر در پایگاه «عین‌الاسد» در استان الانبار مشغول آموزش عناصر گروه تروریستی داعش است و طی چند روز گذشته آموزش هزار نفر دیگر از عناصر این گروه را به برنامه خود اضافه کرده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 12:00

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید