بازداشت سرکرده تروریست های القاعده در یمن

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: سرکرده شاخه القاعده در یمن دستگیر شده است

 به گزارش دیده بان، کارشناسان سازمان ملل متحد در گزارش خود به شورای امنیت اعلام کردند: «خالد باطرفی» سرکرده شاخه القاعده در یمن، ماه اکتبر طی عملیاتی در شهر «الغیضه» واقع در استان «المهره» بازداشت شده است.

براساس این گزارش، در این عملیات «سعد عاطف العولقی» معاون باطرفی کشته شده است.

در این گزارش اشاره ای به محل نگهداری باطرفی نشده است.

خالد باطرفی پس از کشته شدن «قاسم الریمی» سرکرده پیشین القاعده در یمن، اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی به رهبری این گروه تروریستی انتخاب شد.

پیش‌تر «عبدالکریم الحوثی» وزیر کشور دولت نجات ملی یمن گفته بود که ائتلاف سعودی از عناصر داعش و القاعده برای جنگ علیه نیروهای یمنی استفاده می‌کند.

تاکنون شماری از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در بخش‌های جنوبی یمن توسط نیروهای امنیتی دستگیر یا کشته شدند.

عربستان و امارات متحده عربی با عنوان ائتلاف عربی بخش‌هایی از مناطق جنوبی یمن را در کنترل خود دارند و بسیاری از عناصر گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در این مناطق حضور دارند و فعال هستند.

ائتلاف عربی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

یکشنبه, 19 بهمن 1399 ساعت 14:42

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید