خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

بازداشت ابوبکر البغدادی
ادعای نگهداری البغدادی در پایگاه صحرایی «تی ۲»

کمیسر خاورمیانه ای کمیته بین المللی حقوق بشر جزییات بازداشت سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تشریح کرد.

به گزارش دیده بان، هیثم ابوسعید کمیسر خاورمیانه ای کمیته بین المللی حقوق بشر خبر بازداشت ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش به دست نیروهای آمریکایی را تایید کرد.

وی مدعی است: البغدادی در پایگاه صحرایی «تی ۲» نگهداری می شود. وی در تاریخ ۲۰۱۷/۴/۱۸ طی عملیات هلی برنی که از سوی ۵۰ کماندوی آمریکایی انجام شد، بازداشت شده است.

ابوسعید با اشاره به اینکه وی قبلا خبر بازداشت البغدادی را اعلام کرده بود بیان کرد: همه آنچه ما در آن زمان از اطلاعات موثق درباره سرنوشت البغدادی ارائه کردیم، نپذیرفتند و به آن با دیده شک و تردید نگریستند.

شایان ذکر است که روزنامه ینی شفق ترکیه اعلام کرده بود که البغدادی به دست نیروهای آمریکایی در عراق بازداشت و به طور محرمانه به پایگاه آمریکایی ها در سوریه انتقال داده شده است.

این در حالی است که دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در واکنش به خبر بازداشت البغدادی به دست نیروهای آمریکایی اعلام کرد که روسیه اطلاعاتی در این زمینه ندارد.وی افزود: نمی توانم اظهار نظری درباره آنچه رسانه ترکیه ای اعلام کرده است، بیان کنم. نمی دانم که آنها بر چه استناد کرده اند. حداقل ما این اطلاعات را نداریم./مهر
انتهای متن/

دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 15:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید