انهدام اتاق عملیات تروریست ها

جنگنده های سوری مواضع گروه های تروریستی در استان ادلب را هدف قرار دادند

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شمال و شمال غرب استان ادلب روز سه شنبه شاهد پرواز گسترده جنگنده های سوری و بمباران مواضع گروههای تروریستی بود.

یک منبع میدانی بلندپایه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «بر اساس اطلاعات دریافتی و حصول اطمینان از طریق پهپادهای شناسایی روس، یک مقر متعلق به عناصر مسلح گروه های تروریستی «حراس الدین» و «انصار التوحید» شناسایی شد».

منبع مذکور ادامه داد، این مقر در نزدیکی شهرک «الشیخ بحر» واقع در شمال غرب ادلب قرار داشته و تروریستها از آن به عنوان اتاق عملیات و هماهنگی استفاده می کردند.

به گفته وی، در داخل این مقر، تجهیزات لجستیک و ابزارهای ارتباطی وجود داشت. تمام این مسائل باعث شد که جنگنده های سوری عازم حمله به این مقر شوند.

این منبع تأکید کرد، حملات هوایی باعث شد که این مقر کاملا منهدم شود و گروههای مسلح نیز در یکی از ارتفاعات نزدیک به این شهرک مخفی شدند.

به گفته این منبع، در جریان این عملیات، «شماری از سرکرده هایی که در داخل مقر حضور داشتند، کشته و تجهیزات لجستیک موجود در داخل آن نیز منهدم شد».

این منبع میدانی خاطر نشان کرد، تروریستها قصد داشتند از طریق این مقر، به سمت مواضع ارتش سوریه در جنوب ادلب و منطقه «سهل الغاب» حمله کنند، ولی با این عملیات پیش دستانه، طرح مذکور شکست خورد.

حراس الدین شامل عناصر تروریستی است که در سال 2016 اعلام موجودیت کردند. این گروه وابسته به گروه القاعده است. فرماندهی آن بر عهده عناصر اردنی است که پیش از سوریه در افغانستان، عراق و قفقاز سابقه فعالیت جنگی داشته اند.

انصار التوحید اما نام تازه گروه تروریستی «جند الاقصی» است. این گروه وابسته به داعش است و پیش از این، در شرق حماه حضور داشت که ارتش سوریه آنان را بیرون راند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 29 مرداد 1399 ساعت 12:26

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید