خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

انجمن حمایت از قربانیان تروریسم:
گرامی داشت یاد و خاطره کودکان قربانی تروریسم

مراسم یادبود و گرامی داشت کودکان قربانی تروریسم توسط انجمن حمایت از قربانیان تروریسم برگزار می‌شود.

به گزارش دیده بان، تروریسم و حوادث گسترده‌ای که امنیت را در نقاط مختلف جهان در سال‌های اخیر تحت تأثیر قرار داده نه‌تنها از منظر حوادث آنی که از بعد تأثیرات آتی که می‌تواند بر احساس امنیت و ترس گروه‌های مختلف داشته باشد، موردتوجه آسیب‌شناسان و تحلیلگران اجتماعی قرارگرفته است. بخشی از تأثیراتی که حوادث تروریستی در جامعه از خود برجای می‌گذارند، مشابه تأثیرات جنگ است که حتی پس از پایان جنگ‌ها می‌تواند تا چندین دهه زندگی اجتماعی و فردی جوامع را تحت تأثیر پیامدهای خود قرار دهد و بیش از یک نسل را مبتلا کند.

کودکان در مواجهه با حوادث مهیب، جزو آسیب‌پذیرترین گروه‌ها هستند، چراکه تجربه زیستی آن‌ها از جهان و مخاطرات آن هنوز محدود است و قرار گرفتن در معرض حوادثی مانند ترور و جنگ نه چالشی غیرمنتظره که اتفاقی مهیب است که به‌ویژه در دوران کودکی و نوجوانی می‌تواند تأثیرات مخرب روحی به دنبال داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین چالش‌های کودکان پس از حوادث تروریستی سؤالات پرشماری است که ذهنشان را مشغول می‌کند، آن‌ها هم مانند دیگر افراد جامعه سؤالاتی در ذهن دارند و این‌که چطور باید به این پرسش‌ها پاسخ داده شود، همان رویکردی است که اکنون نظام‌های آموزشی کشورهای غربی را بر آن داشته تا بسته‌های آموزشی درباره آشنایی با تروریسم مختص مدارس و خانواده‌ها به منظور آماده‌سازی و کاهش تاثیرات نامطلوب آن بر کودکان آماده کنند.

این مراسم یادبود و گرامی داشت یاد کودکان ترور توسط انجمن حمایت از قربانیان تروریسم فردا پنجشنبه 2 آذر از ساعت 10-12 در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای خیابان صیرفی پور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
انتهای متن/

چهارشنبه, 01 آذر 1396 ساعت 14:56

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید